UWAGA!

Pierwsi z siecią szerokopasmową w Polsce Wschodniej

Projekt budowy sieci szerokopasmowego Internetu realizowany z Programu Rozwoju Polski Wschodniej jako pierwszy ruszy w naszym województwie. Marszałek województwa Jacek Protas podpisze jutro z zastępcą prezesa PARP Dariuszem Szewczykiem umowę o dofinansowanie inwestycji.

W pięciu województwach Polski Wschodniej powstanie 10,5 tys. km sieci, w tym 2,2 tys. km na Warmii i Mazurach. Nasze województwa jako pierwsze podpisze umowę o dofinansowanie. Inwestycja będzie kosztowała 314 mln zł, w tym 12,9 mln zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.
       Nowa sieć ułatwi dostawcom Internetu oferowanie usług, a to oznacza większa konkurencję na tym rynku. Mieszkańcy regionu mogą zatem liczyć na niższe ceny. Sieć zostanie rozbudowana w miejscach zagrożonych tzw. cyfrowym wykluczeniem i indywidualnie dostosowana do potrzeb danego powiatu.
       W jutrzejszym podpisaniu umowy będzie uczestniczył Krzysztof Hetman z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest instytucją zarządzającą Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej, we wdrażaniu tego projektu pośredniczy natomiast Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
      
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wiele miast Polski rozwija bezpłatny dla swoich mieszkańców Internet bezprzewodowy ( Rzeszów ), bardzo dyskusyjne jest inwestowanie takich pieniędzy w coś co może byś przeżytkiem za 2-3 lata ( WiMAX, Wi-Fi ). Przykładowo sieć miejska da 20 punktów dostępowych i 8 hotspotów przeciętnemu mieszkańcowi Elbląga. Natomiast sieć ( 2006 rok ) 44 hotspotów w Rzeszowie pokrywa 60 % miasta, kilkadziesiąt tysięcy osób korzysta z darmowego Internetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławomir Kula(2010-11-15)
 • Phi ?Dopiero teraz ?Ja szerokopasmowy internet mam od 4 miesięcy, aoni dopiero buduja. Fakt, Pan Kulamarację, darmowy internet jest w większościmiast Polski, "z powietrza "przez WIFI, ale wciąż w Elblągu NIE.
 • Pamiętajmy o tym, że PO przygotowuje nam projekt wg którego przejazd obwodnicami ma być płatny!! moto. wp. pl/kat, 89554,title, Obwodnice-beda-platne, wid, 12756702,wiadomosc. html
 • Ludzie to jest chore internet za darmo. .. to jest takie samo medium jak tv, woda, energia elektryczna dlaczego tego też nie zrobią za darmo ?
 • a co z ta siecia swiatlowodow, 160 punktami dostepowymi ? gdzie podzial sie ten projekt szacowany na 43mln zl ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  grzegorz1(2010-11-16)
 • Do Pana(ni) isp internet nie jest wodą i prądem nie ma kosztów jego wytwarzania, koszt to jedynie przesył fal radiowych. Cena tego przesyłu liczona na jednego mieszkańca jest tak minimalna, że miasta a nawet gminy ( Czudziuec ) na nie stać. Internet staje się częścią życia, ułatwia je np. niepełnosprawny ma możliwość robienia opłat, korespondencji z urzędami a niebawem z pomocą podpisu elektronicznego będzie mógł składać wnioski i podania. To darmowe rozmowy skype, poczta, newsy - okno na świat. Szkoda że nie promuje tego EKO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławomir Kula(2010-11-16)
Reklama