UWAGA!

Po pracę przez monitor i komórkę

 
Elbląg, Po pracę przez monitor i komórkę
(fot. Anna Dembińska)

W Powiatowym Urzędzie Pracy pojawiły się multimedialne monitory z ofertami pracy. Osoby poszukujące pracy mogą też szukać ofert przez aplikację w smartfonie. Ma być wygodniej, szybciej i nowocześniej.

Pierwsze piętro PUP w Elblągu zmieniło się w ostatnich miesiącach nie do poznania. Zniknął duży hol, poprawiły się warunki pracy urzędników i obsługi mieszkańców. Na korytarzu  pojawiły się cztery dotykowe monitory, obsługujące multimedialny system prezentowania ofert.
       - Osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogą znaleźć ofertę, wydrukować ją, przesłać ją na maila, przejrzeć jej szczegóły – informuje Powiatowy Urząd Pracy. - Te same informacje można znaleźć w swoim smartfonie. Wystarczy ściągnąć aplikację SmartSab, która jest zintegrowana z systemem prezentowania ofert. SmartSAB to połączenie dwóch zintegrowanych ze sobą narzędzi: portalu internetowego prezentującego aktualne oferty pracy na mapie oraz aplikacji na urządzenia mobilne pozwalającej na przeglądanie ofert pracy zależnie od aktualnej lokalizacji.
       - Z powyższej aplikacji skorzystać mogą osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia i pracujące planujące zmienić swoje dotychczasowe zatrudnienie – informuje elbląski PUP.
       Na koniec roku w Elblągu było zarejestrowanych 5454 bezrobotnych, w tym 3269 to osoby długotrwale bezrobotne. Jeszcze w styczniu 2015 roku było to odpowiednio – 6925 i 6006 osób.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli można to nazwać rajem dla bezdomnego. Nie będzie musiał czytać tylu kartek i stać 20 minut szukając ciekawego ogłoszenia, tylko wyciągnie smartfona i przeglądnie sobie siedząc na krzesełku. Pominę fakt, że najlepsze oferty idą pierw dla rodzin pracowników, aby mogli sobie znaleźć pracę po znajomości a na koniec ochłapy, które zostaną są oficjalnie publikowane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  Spust_krokodyla(2016-01-12)
 • A to ja już wiem, czemu elbląska PUPa nie ma kasy na szkolenia, kursy przekwalifikowujące i dofinansowanienadziałalność gosp. Kaska POszła na cud-bajery telewizorki. Bravo pani Radej, tak trzymać. Może ruchome schody by się przydały też albo saquna dla biurw lub jackuzi ? Wato o tym Pomyśleć, by to zamontować w elbląskiej PUPie. Wszk się Wy tam przepracowujecie, a relaks się Wam należy. No i barek, nie ?:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  1
  TERMOWENTYLATORRR(2016-01-12)
 • zamknąć ten cały PUP i jego pracowników którzy patrzą na ludzi z góry !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  1
  Danuutka(2016-01-12)
 • Polska to bardzo dziwna kraj
 • Obawiam się, że może to bardzo zniechęcić osoby, które nie potrafią się posługiwać tego typu sprzetami. Będą się wstydzily, że nie umieją skorzystać z nowości i w rezultacie nie będą korzystały z tego wcale. Już elektroniczne pobieranie numerów do kolejki sprawia ludziom dużo problemów i wywołuje zazenowanie. Nie każdy musi być technicznie rozwinięty i też nie każdy zawód tego wymaga...
 • Bezrobotni czekają na smartfony z PUP Elbląg oczywiście z darmowym abonamentem.
 • "poprawiły się warunki pracy urzędników " a to. .. faktycznie ważne dla bezrobotnych. To może tak : "GUS w 2015 r. opublikował dane dotyczące zatrudnienia w administracji publicznej. W ciągu ubiegłego roku przybyło w Polsce ponad 5,6 tys. urzędników. Tym samym ich liczba przekroczyła 444 tys. zatrudnionych. W samorządzie pracuje obecnie ponad 260 tys. osób. Najwięcej nowych urzędników w ubiegłym roku zatrudnił samorząd terytorialny. Pracę w lokalnych strukturach władzy znalazło 6,7 tys. osób. Większość z nich wypełnia swoje obowiązki służbowe w urzędach gmin i miast na prawach powiatów. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  pampi-ZAWADA(2016-01-12)
 • PROPONUJĘ aby każdemu bezrobotnemu wręczyć smartfona lub tableta by nie musiał się fatygować do tego śmiesznego urzędu. Nie wiem skąd to założenie że każdy bezrobotny to z urodzenia informatyk. To jest materiał na kolejną komedię Bareji
 • tylko bezwarunkowy dochód podstawowy !
 • zlikwidować wszystkie niepotrzebne urzędy, kasę rozdzielić dla obywateli - jak to już przechodzi w Finlandii, Szwajcarii. .. BDP to naturalna droga rozwoju, po co się oszukiwać, że niby jakaś praca jest - w dobie rosnącego TECHNOLOGICZNEGO bezrobocia (a korporacje zarabiają na każdym obywatelu i wszędzie - choćby na reklamach).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  AspartamE951=śmierć(2016-01-13)
 • Zerknijcie na Nawigatorzy Jutra - o dochodzie podstawowym. Koniec z utrzymywaniem armii bezkonstruktywnych urzędników!
 • a jak ktos niema smartfona albo neta w telefonie to co?????
Reklama