UWAGA!

Pociągiem do Pragi?

Prawdopodobnie już w przyszłym roku na elbląskim dworcu kolejowym będzie można wsiąść do wagonu jadącego bezpośrednio do Pragi.

Mieszkańcy Kaliningradu chcą podróżować po Europie. Stolica nadbałtyckiego regionu posiada już liczne międzynarodowe połączenia lotnicze i autobusowe.
     Teraz kierownictwo kolei kaliningradzkich zamierza zwiększyć ilość kursujących wagonów do stolicy Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że zamiast wagonów doczepianych do relacji Kaliningrad - Gdynia będzie to samodzielny skład. Połączenie do Berlina nadal będzie biegło przez Elbląg, Gdynię oraz przez Szczecin, a nie, jak dotychczas, przez Poznań. Bezpośrednio do Gdyni mają kursować tylko dwa wagony. Tak planuje strona kaliningradzka.
     Oprócz tego przygotowywane jest uruchomienie nowego połączenia kolejowego znad Pregoły do Pragi. Opracowywana jest trasa dla wagonów w komunikacji bezpośredniej, a ostateczne ustalenia w sprawie tych połączeń mają zapaść w lutym przyszłego roku.
     Wszystko to ustalono na niedawnym spotkaniu przedstawicieli kolei Niemiec, Polski, Rosji, Białorusi i Ukrainy.
     
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • taka mała kolej transsyberyjska :) chętnie wyskoczę po becherovke i bramborowe knedliki :)
 • A na Mokotów kiedy ?
 • Tylko Rosjanom pogratulować! A nasza kolej? Likwiduje połączenia międzynarodowe. Jest to kolejny przyczynek do dyskusji o kondycji PKP, która sięgnęła już dna.
 • U nas się nic nie opłaca ( tylko pożyczki na duży procent ? )
 • A kiedy elbląski dworzec doczeka się na generalne sprzątanie, panuje tam wszechobecny brud i smród. Dworzec jako wizytówka miasta wystawia nam jak najgorsze świadectwo
 • A ja proponuje transakcję zamienną. Oni nam dadzą swobodę żeglugi na Zalewie Wiślanym przez Cieśninę Pilawską a my wtedy możemy się zgodzić na rozwój kolejnictwa obwodu kalninigradzkiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Namolny(2005-12-22)
 • a kiedy beda bezposrednie wagony do warszawy
 • O tym połączeniu już kiedyś było głośno.Tak samo jak o pociągu który miał jeździć od kwietnia Berlin-Kaliningrad z łącznikiem do Ełku ale jak zwykle wycofano sie z tego pomysłu.Miejmy nadzieje ze ten pociąg do Pragi jednak ruszy i juz za rok będę mógł spokojnie nim jeździć(mam nadzieje że nie bedzie on dostępny tylko dla Rosjan)
 • KINIU: Jeździ juz jeden pociąg bezpośredni do Warszawy z Elbląga! zapraszam na dworzec lub na www.pkp.pl
 • Do JAC. Znając z autopsji styl załatwiania takich spraw przez polskich urzędników kolejowych, to mogę ci przysiąc, że NA PEWNO nie wsiądziesz w Elblągu do tych wagonów. Będzie to zapewne pociąg międzynarodowy, niedostępny w ruchu wewnętrznym. Dla osłody będą kursowały dwa wagony relacji Kaliningrad-Gdynia, którymi będzie można się przemieścić w kierunku Gdyni lub Braniewa. Zaś cała reszta, tylko wtedy, gdy pojedziesz do Kaliningradu, tam wykupisz bilet i tam tylko będziesz mógł wsiąść do pociągu jadącego do Pragi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziadek(2005-12-22)
 • Całe szczęście że jestem z Braniewa. Nie chciałbym nic prorokować ale wydaje mi się że jeżeli już pojedzie ten pociag do Pragi to skierowany on zostanie przez Olsztyn(no chyba że zniowu PKP zacznie dodawać ten wagon do różnych składów pedzących przez Polskę) Całe szczęście że pociąg z Kaliningradu do Berlina będzie normalny-ale wielka szkoda że bedzie nim można w kraju dojechać tylko do Gdyni,czy nie warto byłoby puścić te dwa wagony do samego szczecina??
 • Pachnie tu blondyna-moj przedmowco z braniewa (badz blond przedmowczyni). NIe ma takiej mozlaiwosci, by zachaczac o zadupne olszynkowo, ,wiec nie martw sie juz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolejarz(2005-12-22)
Reklama