UWAGA!

Pół miliona na remont Mostu Wysokiego

 Elbląg, Tak obecnie wygląda nawierzchnia Mostu Wysokiego
Tak obecnie wygląda nawierzchnia Mostu Wysokiego (fot. Mikołaj Sobczak)

Od miesięcy nawierzchnia Mostu Wysokiego prosi się o remont. Urzędnicy ogrodzili najbardziej zniszczoną część słupkami i obiecują, że w tym roku nawierzchnia będzie w całości wymieniona.

Temat Mostu Wysokiego został poruszony na czwartkowym posiedzeniu komisji polityki regionalnej i promocji Rady Miejskiej.

- W tej chwili jest opracowywana dokumentacja, przygotowujemy się do przetargu. Zastosujemy rozwiązania podobne do tych, które były wprowadzone na Moście Niskim, czyli wymienimy tę fatalną kostkę na deski – mówiła Elżbieta Gieda, dyrektor departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Czekają nas jeszcze uzgodnienia z Urzędem Morskim w Gdyni na temat utrudnień związanych z żeglugą pod mostem na czas remontu. Utrudnienia będą mniejsze niż na Moście Niskim, bo jest tu inna wysokość pod mostem i jachty na czas remontu będą mogły swobodniej przepływać ze złożonym masztem.

Nawierzchnia mostu ma być wymieniona w tym roku. W budżecie Elbląga na rok 2023 na ten cel zarezerwowano 500 tys. złotych.

 

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama