UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powolna modernizacja

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana na ten rok modernizacja sali obrad Rady Miasta Elbląga zostanie zrealizowana tylko w połowie. Na przeszkodzie stanęły względy proceduralne - praktycznie każdy z ogłaszanych przetargów spotyka się protestem konkurentów.

Dlatego w tym roku tylko zainstalowany zostanie system nagłośnienia i liczenia głosów, na remont i zmianę aranżacji wnętrza sali obrad nie wystarczy już czasu.
     Radni od początku kadencji domagali się unowocześnienia podstawowych elementów ich pracy. Jednym z głównych postulatów było zakupienie urządzeń do automatycznego liczenia głosów. Instalacja tego systemu łącznie z nowymi mikrofonami, nagłośnieniem i aparaturą do nagrywania dźwięku z obrad ma być gotowa przed najbliższą sesja zaplanowaną na koniec października. Na wymianę zużytych już mocno mebli przyjdzie poczekać, jak wszystko wskazuje, do przyszłego roku. Wtedy też reprezentacyjna sala elbląskiego ratusza ma przejść kompleksową modernizację.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Rzeczywiście - modernizacja dawnej auli gimnazjum im. Henryka von Plauena, dzisiaj sali obrad Rady Miasta, jest KONIECZNA. Ileż to razy można było oglądać w lokalnej TV posiedzenia Rady Miasta, gdzie na przykład wystąpienia radnych w ogóle nie były słyszalne. Jest tam bowiem archaiczny sprzęt nagłaśniający, jakieś głośniki z końca lat 80-tych itd. Fatalnie wygląda też "szatnia radnych" przy wejściu - już w auli - zwłaszcza podczas posiedzeń zimowych, kiedy to wiszące bezwładnie na wieszakach odzienie radnych przypomina do złudzenia jakąś gospodę wiejską podczas wesela, czy spotkania strażaków. Prostackie stoły i krzesła dla radnych mogą służyć jako wyposażenie do imprez na ogródkach dzialkowych, ale nie dla szacownych posiedzeń naszych reprezentantów w radzie, zapraszanych gości, imprez np. z wręczania honorowych odznaczeń, czy wyróżnień. Zachowało się zdjęcie dawnej sali posiedzeń rady miasta znajdującej się niegdyś w ratuszu (nieco wypalonym i rozebranym po 1945 r.), do którego główne wejście prowadziło od fontanny na dzisiejszym Placu Słowiańskim. Sam wygląd i wyposażenie tej sali budził respekt i szacunek nie tylko dla zasiadających tu rajców. Piękne, stylizowane meble, ławy i krzesła, stół prezydialny na podwyższeniu, na ścianach obrazy zasłużonych dla Elblaga burmistrzów, rajców itd. Ciekawe, czy przy remoncie sali posiedzeń rady, d. auli, zostaną odkryte na ścianach duże malowidła, prezentujące ważne sceny z zycia dawnego Elbląga?
  • a moim zdaniem na wiecej niz maja teraz nie zasluguja
  • dzielic realizacje etapami, roboty dawać najlepszym
  • jeszcze darmozjadom saune zrobcie masaż erotyczny kafelki duperelki!!!! ja bym proponował jeszcze elektrowstrzasy zeby głupich pomysłow nie mieli [jak rondo Kaliningradzkie itd.]
  • A po co im lepszy sprzęt nagłasniający, antyki z antykami dobrze wyglądają...
Reklama