UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Upadłość z uwagi na wysokie koszty zatrudnienia. .. Podziękujmy tym, co głosowali na PIS. Po podwyższeniu najniższej krajowej będą upadać kolejne zakłady. .. akładów pracy nie będzie stać na ponoszenie tak wysokich składek za pracowników, które trzeba będzie odprowadzić za każdego pracownika. czym więcej pracownik zarabia, tym pracodawca musi więcej oddać do Państwa. .. A "mądry" lud dalej będzie głosował, bo PiS dał. .. , ale co dał? Bezrobocie. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    181
    51
    Mała(2019-12-02)
  • Chcesz pracować za 1600 brutto? Na co Ci to wystarczy? Bardzo dobrze, że PiS podnosi najniższą krajową. Prezesik ma dom, jacht, drogie auto a "niewolnicy" na niego robią za miskę ryżu! Dość!
  • Widzę, że nie rozumiesz kwintesencji. 1600 zł to tylko część składowej. Jako pracodawca chętnie zapłaciłbym pracownikom 3 lub 4 tys zł lecz te 4 tys kosztują mnie ponad 7 tysięcy. Wyobraź sobie stoisko z jabłkami, kiosk ruchu, budkę z frytkami punkt opłat gdzie koszt tylko pracownika wynosi 7 tysięcy. Policz proszę jaki będzie finalny koszt utrzymania punktu usługowego.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    35
    2
    jestem za(2019-12-02)
  • Statystycznie 40% tych pracowników głosowało na PiS.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    27
    5
    AntyPiS(2019-12-02)
  • @Mała - durniu. przeczytaj dokładnie, głównie to niemiaszki zalegają z kasą, "Jak twierdzą pracownicy, podczas spotkania kierownictwo firmy poinformowało, że spółka musiała ogłosić upadłość z powodu zaległości, jakie ma wobec niej główny kontrahent z Niemiec i z powodu rosnących kosztów zatrudnienia. "
  • @Mała - To nie jedyna firma szwalnia w Elblągu, z tego samego powodu zamknięta zostaje firma SABO
  • @AntyPiS - Statystycznie to z 61.74% upoważnionych było 43.56% głosujących głosowało na PiS. Czyli tylko 26.89% było za PiS.
  • @Mała - do "Mała " w punkt. .. .
  • @Mała - A o zaległościach płatniczych z Niemiec to mała zapomniała?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    sobiepani(2019-12-02)
  • Lepiej pompować sztucznie pensje? Tak uważasz? Wzrasta najniższa krajowa = wzrastają ceny. Więc mimo że dostaniesz więcej, to więcej za to nie kupisz. Niedługo 60% społeczeństwa będzie zarabiać najniższą krajową. Uważasz że to jest dobre? Pan Zenek który nic nie umie będzie zarabiał tyle co ktoś kto pracuje naprawdę sumiennie. A Ci, którzy zarabiali do tej pory trochę ponad najniższą? Uważasz że to fair wobec nich? Ich podwyżki w sklepach nie dotyczą?
  • @Mała - Najlepiej pracować za 1000 pln i mieszkać pod mostem. To się nazywa, że wszyscy mają pracę.
  • @Mała - no to może niech ludzie pracują za darmo wtedy pracodawca nie będzie musiał nic odprowadzać i firma nie upadnie.
  • nie chcesz za 1600zl, to MOPS ci da, bo tego co wyprawia rzad, zadna firma nie wytrzyma
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    1
    aaaaaaaaaaa(2019-12-03)
  • @Mała - płaca niska ale na czas. proponuję płacić po 100 zł z tym ze na czas. buractwo. były
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    BYŁY robotnik(2019-12-03)
  • @Mała - Dziciaku co ma rzad do tego?Sa wlodarze miasta ktore nie robia nic. Do nich trzeba kierowac swoje zale.
  • @kaziw - Do Prezydenta miasta mam kierować swoje żale, że od 01.01.2020 pensja minimalna to 2600? Do Prezydenta miasta mam kierować swoje żale, że podnoszone są składki ZUS? No chyba nie bardzo, mnie uczono, że władza ustawodawcza i wykonawcza jest gdzie indziej, na pewno nie w rękach prezydentów miast. Żeby nie było, uważam, że powinniśmy zarabiać dobrze, godnie, nie piszę, że dużo, bo każdy ma inny "pułap", ale w obecnej sytuacji, np. w małej firmie, podnoszenie minimalnego wynagrodzenia w tak szybkim tempie powoduje wzrost kosztów, które nie każda firma będzie w stanie udźwignąć. Przy firmach produkcyjnych, usługowych jest jeszcze jakieś pole manewru, ale weźmy np. sklep spożywczy, warzywniak, itd z 2-3 pracownikami. Ile więcej trzeba sprzedać, żeby na te pensje dla pracowników było? Przecież nie podniesiesz cen, bo nikt nie będzie kupował, siłą ludzi nie zaciągniesz do sklepu na zakupy. Powiem tak:Teraz myślimy, że jest fajnie, minimalna rośnie, jest socjal, ale jeszcze trochę i to je.., musi je...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Ploterek(2019-12-04)
  • @Ploterek - To prawda. .. .to musi je. .. .. ć - każdy kto jest świadomy - doskonale o tym wie. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Gagatek(2019-12-04)
  • @Gagatek - No ale ludziom nie wytłumaczysz, bo przekaz w prawilnych mediach jest taki, że 8 lat Was okradali, nic nie mieliście, a teraz to Wam damy, wszystko Wam damy. I Ci ludzie uważają, że na te wszystkie 500+, 300+ i inne + to pieniędzy w kasie Państwa jest tyle, że aż się przelewa. Rząd ciągnie Polskę nad przepaść, ukrywając wszystkie braki pieniędzy poprzez uprawianie kreatywnej księgowości i optymalizacji w skali makro. Tak naprawdę to Państwo ciągnie już pod kreską, a przyjdzie w końcu spowolnienie w gospodarce i kryzys, przyjdzie, bo tak działa gospodarka, i się załamie cały system rozdawnictwa socjalu, wysokich pensji minimalnych i udogodnień podatkowych. I wtedy to je. .. .nie! Bo w kasie pustki, więcej na krechę nie da się wziąć, a socjal płacić trzeba, bo suweren żąda i musi dostać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Ploterek(2019-12-04)
  • @Ploterek - Ależ taki jest plan, to właśnie ma jeb*ąć. To jest ten misterny plan, tak.
  • @Ploterek - niestety. .. większość naszego społeczeństwa to fani "kiełbasy, piwa i disco polo" - nie rozumieją mechanizmów działania państwa i podstawowych zasad ekonomii. .. .. dla nich liczy się "tu i teraz". .. Partia rządząca wiedziała jak kupić ich głosy. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Gagatek(2019-12-04)
  • @Gagatek - Wiem, bo czytam komentarze pod wieloma artykułami i widzę tę biedę umysłową. Rząd centralnie ustawami przywala nam podwyżki, cedując to na samorządy bez wsparcia finansowego - zwolnić Wróblewskiego, rząd podwyższa pensje nauczycielom nie przekazując jednocześnie większych pieniędzy do samorządu, przez co te muszą pokrywać to z własnych środków - zwolnić Prezydenta. Upada PRYWATNY zakład pracy - zwolnić Prezydenta. Jakby zabrakło pieniędzy na "pincet plus", bo Warszawa by się spóźniła z przelewem, efekt byłby ten sam - zwolnić Wróblewskiego. I tak kurde za każdym razem. Totalny brak działania zasad ekonomi, finansowania samorządów, systemu podatków itd, ale w komentarzach najmądrzejsi i tylko jeden przekaz - referendum, odwołać prezydenta. Wróblewski nie rządzi dobrze, ale też nie można zarzucać osobie czegoś na co nie ma wpływu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Ploterek(2019-12-04)
  • I tego planu się obawiam, bo wiele firm może nie wytrzymać i padnie. Nie chciałbym zwalniać pracowników i zamykać firmy, bo jakiś mały człowiek ma wizję na inne Państwo poprzez dopier**nie podatków i zwiększanie kosztów i udzielanie "złotych" porad, w stylu, jak ktoś nie jest w stanie działać w takich warunkach tzn. że nie powinien prowadzić firmy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Ploterek(2019-12-04)
  • @Ploterek - Prowadzenie firmy w tym chorym kraju to droga przez mękę. Jestem na jednoosobowej działalności co miesiąc ZUS+Księgowa -1700.Nie w każdym miesiącu mam dochód - taka specyfika tej działalności. Podatki płacę w całości bo mam działalność praktycznie bezkosztową (papier, tusze do drukarki. .. takie pierdoły). Do tego dochodzą różne obowiązkowe składki na samorządy zawodowe i ubezpieczenia itp. .. .Skończyłem dobra uczelnię, wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę, pracuję od rana do wieczora i ostatnio coraz częściej zastanawiam się czy to ma jeszcze sens. .. .. jak patrzę w "kogo" inwestuje nasze państwo - nie nie mam tu na myśli tylko 500+ - darmozjadów wyciągających łapy po kasę jest znacznie więcej. .. .. Szkoda mi tylko moich dzieci - chodzą na kursy języków obcych - może wyjada z tego bagna. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    Gagatek(2019-12-04)
  • @kaziw - @kaziw jak nie wiesz co ma rząd do podwyżek cen radzę wrócić do szkoły i poczytać o podziale władzy.
Reklama