UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Prawie dwieście osób straci pracę, syndyk obiecuje pomoc (aktualizacja)

 
Elbląg, Pracownicy Corinny otrzymali wypowiedzenia
Pracownicy Corinny otrzymali wypowiedzenia (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Pracownicy firmy odzieżowej Corinna, który mieści się w Elblągu przy ul. Królewieckiej, w budynkach byłego Truso, dowiedzieli się właśnie o zwolnieniach grupowych. Pracę straci ponad 180 osób. Po naszej publikacji, we wtorek otrzymaliśmy dodatkowe informacje od syndyka, który zarządza obecnie majątkiem przedsiębiorstwa.

- Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. Informację o zwolnieniach otrzymaliśmy w w piątek, dzisiaj mieliśmy spotkanie z kierownictwem firmy i syndykiem – dowiadujemy się od pracowników firmy.

Jak twierdzą pracownicy, podczas spotkania kierownictwo firmy poinformowało, że spółka musiała ogłosić upadłość z powodu zaległości, jakie ma wobec niej główny kontrahent z Niemiec i z powodu rosnących kosztów zatrudnienia. Wypowiedzenia umów o pracę otrzymało ponad 180 osób.

- Wypowiedzenia są trzymiesięczne, ale pracować będziemy tylko do końca grudnia. Zapewnili nas, że otrzymamy wszystkie pieniądze, zgodnie z kodeksem pracy, łącznie z odprawami – mówi jedna z pracownic. - Tu się bardzo dobrze pracowało, pensje nie były może wysokie, ale były na czas. Myślałam, że dotrwam tu do emerytury, a tu taka przykra niespodzianka...

Próbowaliśmy dzisiaj dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat od kierownictwa firmy. - Nie mogę nic na ten temat powiedzieć – usłyszeliśmy od jednej z osób, która odebrała telefon, nie chcąc się przedstawić. Wysłaliśmy pytania mailem, czekamy na odpowiedzi.

Corinna rozpoczęła działalność w 1993 roku jako filia niemieckiej firmy Bianca. W 2008 roku stała się spółka z całkowicie polskim kapitałem. Specjalizuje się w produkcji konfekcji damskiej: spódnic, spodni, żakietów, sukienek, bluzek i T-shirtów. Jak informuje Corinna na swojej stronie internetowej, odbiorcami jej produktów są firmy z Niemiec, Danii, Belgii, USA i Polski.

 

Aktualizacja z wtorku: Dzisiaj otrzymaliśmy maila od syndyka masy upadłości firmy Corinna, którego treść publikujemy poniżej.

"Jako Syndyk Masy Upadłości informuje, że: przyczyną zwolnień grupowych jest ogłoszona w dniu 28.11.2019 upadłość likwidacyjna firmy na podstawie przepisów ustawy Prawo Upadłościowe. Jako Syndyk Masy Upadłości mam obowiązek podjąć wszelkie kroki zmierzające do wygaszenia działalności firmy i doprowadzenia do likwidacji masy poprzez spieniężenie.

Przyczyną złożenia wniosku według wiedzy Syndyka był niewypłacalny kontrahent z Niemiec , wobec którego toczy się postępowanie upadłościowe oraz wzrost kosztów uzyskania przychodu.

W dniu 02.12.2019 Syndyk spotkał się z kierownictwem Urzędu Pracy w Elblągu celem ustalenia działań; w przyszłym tygodniu ma być zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Urzędu Pracy na terenie zakładu, gdzie będą przedstawione wszelkie możliwości pozyskania nowej pracy, rejestracji w urzędzie itd. Syndyk sporządza obecnie wykazy do FGŚP (Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - red.) celem wypłaty świadczeń dla pracowników (wynagrodzeń za listopad) i ma głęboką nadzieję, że instytucja weźmie pod uwagę okres świąteczny i dokona przelewu środków w takim terminie, który umożliwi mu przekazanie środków dla pracowników jeszcze przed świętami. W styczniu 2020 zostaną sporządzone następne wykazy uzupełniające celem wypłaty odszkodowań za skrócony okres wypowiedzenia, odpraw, ekwiwalentów za urlop" - napisała do nas Renata Piętka, syndyk masy upadłości Corinna Sp. z o.o.

Spotkanie przedstawicieli PUP z pracownikami Corinny odbędzie się 11 grudnia. - Zaprosiliśmy na nie również psychologa z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz pracowników ZUS, by sprawdzili, czy są wśród pracowników osoby, które mogą skorzystać ze świadczeń przedemerytalnych - informuje nas z kolei Katarzyna Piasecka z elbląskiego PUP. - Mamy już od syndyka listę pracowników według wieku i zawodów, które wykonują. Skontaktowaliśmy się z innymi pracodawcami, pytając o możliwość zatrudnienia. Spływają pierwsze deklaracje. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama