UWAGA!

Prezes EPEC rezygnuje

 
Elbląg, Jerzy Dombrowski pełni obowiązki prezesa EPEC od lipca
Jerzy Dombrowski pełni obowiązki prezesa EPEC od lipca (fot. Michał Skroboszewski)

Jerzy Dombrowski, pełniący od kilku miesięcy obowiązki prezesa EPEC, zapowiedział, że dzisiaj na posiedzeniu rady nadzorczej spółki złoży rezygnację ze stanowiska. - Zostałem wybrany tymczasowo na określony czas, który dobiegł końca. Wracam do pracy w Urzędzie Miejskim - powiedział nam Jerzy Dombrowski. Przed odejściem zarządził w spółce audyt. 

- Kierownictwo główne: dyrektorzy jak i kilku kierowników jest na chorobowym, więc bardzo trudno mi się pracuje. Byłem powołany na prezesa tylko tymczasowo, jak zapowiadał prezydent Wróblewski, więc dzisiaj złożę na posiedzeniu rady nadzorczej rezygnację. Odejdę z EPEC na początku listopada, wrócę do pracy w Urzędzie Miejskim do departamentu skarbnika – powiedział nam Jerzy Dombrowski w trakcie posiedzenia komisji rewizyjnej Rady Miejskiej, na której radni zapoznali się z sytuacją w tej miejskiej spółce. - Wpływu na moją rezygnację nie miało stanowisko związków zawodowych, które zażądały mojego odwołania. Przecież przedstawiciele związków zasiadają w radzie nadzorczej i dokładnie wiedzieli, że jestem powołany tymczasowo na prezesa – uważa Jerzy Dombrowski.
       Tuż przed rezygnacją prezes EPEC zapowiedział przeprowadzenie audytu w spółce, który ma wykonać zewnętrzna firma. - Sytuacja finansowa spółki jest dobra. Na koniec września EPEC wygospodarowuje zysk w wysokości 2 miliony 100 tysięcy złotych – twierdzi Jerzy Dombrowski. Co więc jest złego? - Weryfikując dokumenty w tym okresie czasu zauważyłem, że są one nie w pełni oryginalne, nie wiadomo, czy są kompletne. Mam wiele wątpliwości na ten temat. Nie jestem osobą, która mogłaby wyciągnąć jakieś wnioski na tej podstawie, w związku z tym firma zewnętrza, która wejdzie w formie audytu, dokona oceny tych wszystkich dokumentów. Firma została wybrana zgodnie z regulaminem funkcjonującym w spółce – mówi prezes EPEC. - To, co o spółce pojawia się w ostatnim czasie w mediach, źle wpływa na spółkę, na całe miasto. Jeżeli nie będzie wokół niej tego całego zamieszania, to będzie bardzo dobrze funkcjonować. Mogę zapewnić, że w przyszłym roku ceny ciepła produkowanego przez EPEC w kotłowni na Dojazdowej się zmniejszą.
       Przypomnijmy, że po zakończeniu kadencji Łukasza Piśkiewicza prezydent ogłosił konkurs na stanowisko prezesa. Zgłosiło się kilku kandydatów, faworytem był Piotr Baranowski, ale po pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej wycofał się z rywalizacji. Wówczas prezydent jako zgromadzenie wspólników (miasto ma 100 procent udziału w EPEC) powierzył obowiązki prezesa właśnie Jerzemu Dombrowskiemu, który dotychczas był członkiem rady nadzorczej spółki i miejskim urzędnikiem.
       - Na początku listopada prezydent przedstawi nowego prezesa EPEC - poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. Nie będzie więc konkursu na to stanowisko. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Znaleźli już swojaka z KWW Wróblewskiego/PSLu na prezesa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  RedaktorJabłkalski(2016-10-26)
 • Proszę o wyjaśnienie, co oznacza określony czas po 4 miesiącach skoro to była 5 letnia kadencja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Bogumil(2016-10-26)
 • Brawo Panie Prezesie! Brawo Panie Prezydencie! A teraz do roboty niech powołają nowego Prezesa EPECu, który zapanuje nad ta stajnia Augiasza i zrobi porządek jednocześnie dokładnie przeanalizuje sytuację spółkę i ukaże winnych. .. .
 • Takie rzeczy tylko na "państwowych posadach", można sobie chorować, pracować lub nie. .. a co tam i tak mi zapłacą. Dopóki tak będzie nigdy pracownicy państwowi nie będą mieli poszanowania w społeczeństwie. .. w prywatnej spółce taki problem rozwiązał by się w przeciągu tygodnia.
 • "Weryfikując dokumenty w tym okresie czasu zauważyłem, że są one nie w pełni oryginalne, nie wiadomo, czy są kompletne". BRAWO dla poprzedniego prezesa i całej świty epec. Kraty dla was.
 • @Kat.Na.Idiotów - Jesteś nie tylko "katem na idiotów". .. .jesteś, widzę, przywódcą idiotów? Tylko współczuć. Jadem położyłbyś grzechotnika i żadna surowica by mu nie pomogła. Walczysz na wszystkich forach ale jad ten sam.
 • Panie pseudo-preziu - co to znaczy, że dokumenty są "nie w pełni oryginalne"? Albo coś oryginalne jest albo. .. nie jest. Nie w pełni to można być rozumu. .. Nie dziwię się, że ludzie w EPEC chorują. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  psychiatra(2016-10-26)
 • Kurna. .. to jednak okazało się, że jest jakiś zysk w EPEC i to nie mały. .. jakieś 2 bańki. Mało tego - ceny spadną. Prezesie zostań!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  uhuhuhu(2016-10-26)
 • Niech Dyzma żwawo szykuje tobołek, ponieważ ma coraz mniej czasu na wolności! Świat w kratkę będzie oglądać!
 • w zeszłym roku ceny spadły w dojazdowej o 5%. Więc teraz to żaden szał, a zysk też był taki!! UUUUU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  invictus(2016-10-26)
 • Lepsza miał fuche od PSL jako dyrektor Banku Ochrony Środowiska. Tam była kasiora. A w EPECU to kieszonkowe jakies 12 tysia.
 • A mundurowi biorą L4 i jadą remontować statki hahahahah. .. .. to jest życie!!!
Reklama