UWAGA!

Przy parku Dolinka powstają mieszkania

 Elbląg, Przy parku Dolinka powstają mieszkania
(fot. Michał Skroboszewski)

Rozpoczęła się budowa mieszkań przy ul. Traugutta, w sąsiedztwie parku Dolinka. Powstają w miejscu przedwojennych kamienic, które kilka lat temu zostały zburzone z powodu złego stanu technicznego. Zobacz zdjęcia.

Przy ul. Traugutta powstanie dwuskrzydłowy budynek mieszkalny o trzech, czterech i pięciu kondygnacjach. W sumie będzie tu 76 mieszkań o powierzchni od 28 do 67 metrów kwadratowych z balkonami lub loggiami oraz dwupoziomowy podziemny garaż.

„Ze względu na położenie obiektu w sąsiedztwie parku i rzeki Kumieli, kondygnacje hal garażowych zostaną wykonane w wodoszczelnej technologii tzw. ”białej wanny”, z użyciem betonu wodoszczelnego i przy pieczołowitym zastosowaniu izolacji przeciw-wodnych i przeciw-wilgociowych” - czytamy na stronie inwestora.

W tym miejscu do 2017 roku znajdowały się kamienice z 1910 roku, które zostały zburzone z powodu złego stanu technicznego. Działkę o powierzchni 0,2 hektara kupiła od miasta za 810 tys. złotych firma El Invest, która właśnie rozpoczęła jej zabudowę. Inwestor w ostatnim czasie zrealizował w Elblągu m.in. budynek przy ul. Trybunalskiej. 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama