UWAGA!

Puby i dyskoteki pod lupą

W ramach akcji „Bezpieczny lokal” elbląscy policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej odwiedzili 13 pubów i dyskotek w mieście i w powiecie. Zatrzymali pirackie płyty oraz „lewe” automaty do gier. Zapowiadają już kolejne kontrole.

Elbląscy policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej a także funkcjonariusze Straży Granicznej, Urzędu Celnego oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy od początku sierpnia tego roku prowadzą wspólne działania pod kryptonimem „Bezpieczny lokal”. W tym czasie skontrolowali 13 lokali rozrywkowych na terenie miasta i powiatu. Kontrole odbywały się pod kątem prawidłowego prowadzenia działalności gospodarczej, a w szczególności posiadania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Ustawy kodeks karno-skarbowy, Ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu.
     - W wyniku kontroli wszczęto dwa postępowania przygotowawcze z uwagi na naruszenie Ustawy o prawach autorskich, kolejne dwa postępowania z uwagi na naruszenie Ustawy kodeksu karno-skarbowego i jedno postępowanie o wykroczenie z tejże Ustawy - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Policjanci zabezpieczyli 551 nielegalnie skopiowanych płyt CD z utworami muzycznymi, dziewięć automatów do gier (na automatach prowadzona była gra bez wymaganego przepisami ustawy zezwolenia na prowadzenie gier o niskich wygranych; automaty nie posiadały regulaminów gier, świadectw rejestracji, opinii technicznych, ani informacji, że gra dozwolona jest od lat 18). Policjanci zabezpieczyli także 23 butelki wyrobów spirytusowych. Łączna suma zatrzymanego mienia to 49 tys. zł.
     Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które przebywają w lokalu, jak również kontrolę i egzekwowanie ustawowych przepisów dotyczących funkcjonowania takich placówek od ich właścicieli. Państwowa Inspekcja Pracy bada również nieprawidłowości związane z nieprzestrzeganiem praw pracowniczych w kontrolowanych placówkach.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama