UWAGA!

Ratusz sprzedaje działki pod domki

 Elbląg, W tym miejscu mają powstać kolejne domki jednorodzinne
W tym miejscu mają powstać kolejne domki jednorodzinne (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto chce sprzedać działki pod budowę domków jednorodzinnych przy ul. Willowej, koło osiedla Za Politechniką. Cena? Nawet 130 złotych netto za metr kwadratowy. Licytacja odbędzie się 8 kwietnia.

Na przetarg ratusz wystawia osiem działek o powierzchni od 800 do 1000 metrów kwadratowych. To teren dotychczas niezabudowany, ale uzbrojony w media komunalne, leżący w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 16 i kościoła. Obok, przy ul. Sadowej, od kilkunastu miesięcy powstaje osiedle, w którym pierwsze mieszkania będą oddane do użytku w tym roku.
       Przetarg na działki pod budowę domków jednorodzinnych przy ul. Willowej odbędzie się 8 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Osoby zainteresowane udziałem w przetargu muszą wpłacić do 1 kwietnia wadium, stanowiące 10 procent wartości ceny wywoławczej. A ta w zależności od wielkości działki kształtuje się w granicach od 107 do 136 tysięcy złotych netto.
       Każdy, kto kupi działkę przy ul. Willowej, będzie zobowiązany do rozpoczęcia budowy do końca 2021 roku i jej zakończenia w ciągu dwóch lat przynajmniej w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacjami.
      
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sprzedają CI działkę, kupujesz niby twoja ale w państwie komunistycznym władza nakazuje do kiedy masz wybudować, bo inaczej co? KARA? chłosta? Ten kraj jest tak porypany że głowa mała. Odkładam pieniądze, nie biorę kredytu, lokuje swoje cięzko zarobione pieniadze w działkę. Odkładam dalej, żeby się nie zapożyczać jak 90 procent ludzi. Ale nie wydałeś hajs na działke to masz OBLIGATORYJNY OBOWIĄZEK wybudować za własne pieniądze dom. W planie zagospodarowania przestrzennego narzucą Ci wymóg - kąt nachylenia dachu, rodzaj dachu, wysokość zabudowy, wygląd elewacji. TO JEST KURNA POLSKA. Gdzie za swoje budujesz się jak Ci WŁADZA nakazuje. A będziesz chciał garaż wybudować większy niż 50 m2 to pyk kolejne pozwolenie, kolejne pieniążki i kolejny urzędnik, który nie ma własnego domu będzie się wpieprzał jak co masz budować za WŁASNE pieniądze na jakich warunkach itp. Posadz drzewo za pare lat musisz mieć pozowlenie na jego ścięcie. Czy to normalne w sensie logiczne podejście. Ten kraj to jeden wielki CYRK.
 • @tralalal - nie ma obowiązku kupna, nie pasuje nie kupuj
 • Ogólnie masz rację ale na zachodzie jest równie dziko jak u Nas :)
 • Jedno co potraficie w UM to sprzedaż ziemi ,a tak by się nad rozwojem miasta skupić,to ta ziemia by była warta krocie,zero inicjatywy w kierunku pozyskania poważnych inwestorów, jest jak jest będzie przekop już trzeba działać , dużo ludzi z Polski i nie tylko będzie chciało zobaczyć z ciekawości ,wicia nawet słowem nie bąknie żeby ruszyć Kolej Nadzalewową a co dopiero o to się starać,jak przyjedzie turysta i zostanie w Elblągu to może dzień na pochylniach popływać a drugi nad zalewem miło spędzić,ale UM nie ma wizji na nic ,idzie lato i znów starówka będzie martwa,a tak na marginesie urzędniki UM Elbląg wasz olsztyn na dodatkowe atrakcje na ich pseudo starówkę daje 100tyś, kiedy 24 nowe polskie tramwaje z pesy, bażantarnia,dolinka, amfiteatr itp......
 • samowolne projekty to sobie pan buduj poza miastem, na skraju lasu. Jakby miasto wyglądało jakbym kupił działkę i sobie zbudował w mieście dom w stylu góralskim? Dlatego są jakieś rozporządzenia.
 • Teren bardzo podmokły. Najlepiej budować bez piwnic. Kościół jest palowany. O ciszy można zapomnieć - orlik, szkoła obok duże osiedla.
 • Po pierwsze te dzialki juz maja właścicieli .z reki do reki finanse :)
 • Milczenie prezydenta Wróblewskiego w sprawie opustów wieczystej dzierżawy to wybieg czy tchórzostwo ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  4
  $$$$$$$$$(2019-03-12)
 • A czy miasto jakieś dzialki na Chrobrego bedzie sprzedawac ?
 • Domy wyrastają co krok ale komunikacja tramwajowe nie nadąża z budową torowisk . Są dzielnice bez tramwaju , może to już nie Elbląg.
 • @tralalal - Jakiś ład i porządek musi być jak w każdym porządnym państwie.
 • warto kupić jako inwestycję kapitałową, za 10 lat będą warte miliony , bardzo dobra lokalizacja , kto.ma pieniądze musi koniecznie kupić sobie jako zabezpieczenie kapitału idealne miejsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  23
  dorada inwestycyjny za darmo(2019-03-12)
Reklama