UWAGA!

Remonty ulic w roku 2007

 Elbląg, Roboty na ul. Górnośląskiej
Roboty na ul. Górnośląskiej (fot. Paweł Serocki).

Budowa ronda u zbiegu ulic Nowowiejskiej, Traugutta i Górnośląskiej z równoczesną, gruntowaną modernizacją ulicy Nowowiejskiej - to najważniejsze inwestycje drogowe, które mają być zakończone w przyszłym roku. Oczekiwania elblążan są jednak znacznie większe.

W Zarządzie Dróg ustalono priorytety w tym zakresie, a wszystko uzależnione jest od możliwości budżetowych miasta. Na pewno w przyszłym roku w ciągu ul. Agrykola zbudowane zostanie nowe oświetlenie.
     Miasto zakłada kolejność modernizacji ulic, uwzględniając już wykonane inwestycje drogowe w tym rejonie Elbląga. A do takich należy Aleja Grunwaldzka, ul. Bema i ul. Żeromskiego.
     Znacznie obciążona ruchem pojazdów ul. Mickiewicza - o fatalnej nawierzchni jezdni i takim samym stanie chodników - wymaga pilnych działań modernizacyjnych. Łączy bowiem Al. Grunwaldzką z ul. Bema i jest jedną z ważniejszych dróg w mieście. Właśnie ta ulica ma być w pierwszej kolejności poddana gruntownemu remontowi, jego rozpoczęcie ma nastąpić w roku 2007.
     W kolejnych latach miasto z własnych środków planuje modernizację ulicy Sienkiewicza, a równocześnie chce zabiegać o środki na remonty dróg wojewódzkich prowadzących przez Elbląg.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Królewiecka od skrzyżowania z Piłsudskiego do skrzyżowania z Fromborską? Że nie wspomnę o tragicznej kostce.
 • a chodniki ul.Robotnicza za Gwiezdną w kierunku Zawady??? przecież tam można nogi połamać!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2006-11-20)
 • sienkiewicza musi byc z powrotem jednokieunkowa jak kiedyś
 • A ul.Świerkowa!!!??? Gorszej w Elblągu jeśli chodzi o stan nawierzchni nie znajdziecie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany(2006-11-20)
 • Przejazd przez tory tramwajowe na ulicy robotnicza-obońców pokoju graniczy z cudem..Chyba władze zapomniały o tej częśći Elblaga..Ulica w fatalnym stanie, oświetlenie znikome, a chodniki...szkoda gadać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obrońców pokoju(2006-11-20)
 • Skoro maja być remontowane ul. znaczące dla maista i gzdie natężenie jest duze, to gdzie w tych planach modernizacja ul. ROBOTNICZEJ!!! pzrecież jest to ejdna z główniejszych i dłuższych ul. miasta, a przejechać nią czy nawet pzrejść to bieg z przeszkodami i wstyd dla miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koleżanka kierowniczka(2006-11-20)
 • Bravo. Nareszcie Mickiewicza zrobia bo jeździć się nią nie da. Tylko ronda proponuje przy Wojska Polskiego i Ogrodowej - nie da sie wyjechać w godzinach szczytu
 • Wśród wielu ulic wymagających remontu w Elblągu należy wspomnieć o czymś co jest nazywane ulicą IDZIKOWSKIEGO na Zatorzu a co w niczym nie przypomina ulicy. Remonty chodników i nawierzchni o czym wspominają internauci na tej niby ulicy sa totalną abstrakcją. Każdego dnia przechodzi nią dziesiątki dzieci do szkoły i przdszkola brodząc w ogromnym rozlewisku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stasiek(2006-11-20)
 • Browarna, Jaśminowa, Obrońców Pokoju, Garnizonowa, Mazurska... można długo wymieniać, do tego brak nagminny parkingów, kiepskie chodniki itd, ale za to macie nowy most nad Babicą i przedłużenie Płk. Dąbka w chaszcze na Modrzewinie, bo przecież starą Płk. Dąbka z nową nawierzchnią trzeba było zlikidować, żeby móc zlikwidować działki i żeby do fabryki domów jeździć okrężną drogą - to jeden ze wspaniałych pomysłów rządzącej ekipy, ale cóż, wybraliście ponownie skuszeni pięknymi elewacjami zrobionymi przez spółdzielnie mieszkaniowe to teraz morda w kubełek i do pracy dziurawymi ulicami i chodnikami.
 • MaSer to dyskutant, któremu piana ze złości zachlapała oczy. Idzcie ludzie na ten most nad Babicą i zobaczcie jak to wszystko ładnie wygląda i jak jest dobrze pomyślane. Ciemnotę to ty możesz wciskać moherom, co nigdy tam nie pojadą.
 • Natychmiast powinni wyremontowac odcinek ulicy Królewieckiej od skrzyzowania z ul. Kościuszki do skrzyzowania z ul. Fromborska!!! Przeciez na tym odcinku pod górke przy szpitalu wszyscy niszcza sobie zawieszenie!!! To jakiś koszmar, przecież jest to droga wojewódzka i już dawno bez łaski powinna byś wyremontowana! Tam jest tak duzy ruch, że powinna ona być nawet czteropasmowa!!! Weźta sie do roboty bo już po wyborach!!!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dyletant(2006-11-20)
 • kto glosowal na obecnego ,to niech nie narzeka , ja nie glosowalem na niego i się pytam jakie remonty maja bec na swiezo wyremontowanych : BEMA i ŻEROMSKIEGO ?????
Reklama