UWAGA!

Rozwiązać kwestię odpadów

W marcu tego roku Rada Miejska w Elblągu podjęła uchwałę pn. „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja wysypisk w Elblągu”. W kwietniu uchylono ją, przyjmując nową, ze względu na konieczność aktualizacji dokumentacji w zakresie wyceny kosztów inwestycji. Niezbędne okazało się uwzględnienie nowych wytycznych Funduszu Spójności.

Starania Elbląga o dofinansowanie projektu „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja wysypisk w Elblągu” trwają od listopada 2005 roku. Złożony wniosek o środki z Unii Europejskiej nie uzyskał dofinansowania w roku 2006, bo zabrakło pieniędzy. Ostatnio radni upoważnili prezydenta Elbląga do złożenia zmodyfikowanego wniosku o dofinansowanie projektu z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
     Projekt kompleksowo porządkuje, unowocześnia i racjonalizuje system gospodarki odpadami w mieście i pięciu gminach powiatu elbląskiego. Z chwilą wykonania wszystkich zamierzeń ujętych w projekcie, działający w Rubnie Wielkim Zakład Utylizacji Odpadów stanie się fabryką przetwarzającą śmieci. To zmniejszy radykalnie masę odpadów składowanych dotychczas na wysypisku.
     W drugiej części projektu zakłada się rekultywację 14 ha terenów w Gronowie Górnym i 38 ha na Modrzewinie. Koszt kompleksowej realizacji projektu, zakładanej do roku 2010, to ponad 72 mln złotych. Strategicznym jego celem jest ochrona i poprawa jakości środowiska naturalnego i zasobów przyrodniczych w obszarze Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego, w mieście Elblągu i na terenach do niego przyległych.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama