UWAGA!

Rynek na miarę XXI wieku?

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżają na zakupy na targowisko miejskie, skarżą się, że nie mają gdzie zaparkować samochodów – interpelował na sesji Rady Miejskiej radny Ryszard Zgirski. Miasto wybuduje parkingi pod targowiskiem – obiecał prezydent Henryk Słonina.

Elbląskie targowisko przy ul. Płk. Dąbka działa od ponad 60 lat, a wygląda tak, jakby czas stanął tu w miejscu. Władze miasta chcą je „ucywilizować”, stąd pomysł jego modernizacji i budowie podziemnych parkingów.
     - Elblążanie przyzwyczaili się do tego miejsca, dlatego nie będziemy zmieniać lokalizacji targowiska – mówi Henryk Słonina, prezydent Elbląga. - Jestem po rozmowach z przedstawicielami kupców, nasza propozycja jest taka, że miasto sfinansuje opracowanie koncepcji i dokumentacji oraz budowę parkingów podziemnych, a kupcy zainwestują w to, co nad ziemią. Dobrze by było, gdybyśmy pozyskali na inwestycję środki z zewnątrz.
     Dokumentacja dotycząca inwestycji ma być gotowa w przyszłym roku, zdaniem prezydenta, jeśli uda się znaleźć pieniądze na ten cel, inwestycja mogłaby ruszyć w 2009 lub 2010 roku.
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • poco jak powstana jeszcze ze 2 markety to tam bedzie mozna przeniesc nasza pseudo gielde samochodowa bo kupcy i tak coraz czesciej zamykaja swoje dzialalnosci gosp. zobaczcie ile bud stoi pozamykanych juz zreszta to samo na gildi sie dzieje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DaReCzEk(2007-09-21)
 • Giełda słyszałem, że tak czy siak ma się też tam odbywać co jakiś czas.
 • Giełda słyszałem, że tak czy siak ma się też tam odbywać co jakiś czas.
 • Budowa tego targowiska była zbeszczeszczeniem spokoju tam pochowanych, gdyż znajdował się tam stary niemcieki cmentarz. Chyba nikt z nas by nie chciał, żeby buldożery wjechały na Dębice, zaorały nagrobki i zbudowały tam market.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-09-21)
 • Niech lepiej znajdą jakiegoś inwestora i zbudują tam jakąs cywilizawaną galerię handlową z podziemnymi parkingami!!! To wstyd, że w srodku miasta mamy bazarowy handel na poziomie krajów trzeciego świata!!! Takie targowisko bazarowe powinno się znajdować gdzieś na rogatkach miasta a nie w jego srodku i przy głównym ciągu komunikacyjnym!!! Totalny obciach i wioska!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawodowy frustrat(2007-09-21)
 • Zgadzam się z przedmówcą to idealne miejsce na galerie handlową, aż wstyd że w Elblągu czegoś takiego nie ma powinny być z dwie minimum skoro mają po tyle mniejsze miasta jak Płock czy Kalisz, a to idealne miejsce i do tego nadawał by się ten podziemny parking .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przemek(2007-09-21)
 • Firma ECE budująca i zarządzająca najlepszymi galeriami w Polsce [Krakowska, Łódzka, Dominikańska, i najnowsza uruchamiana właśnie Bałtycka] na pewno nie wejdzie do miasta 140.000mieszkańców, które posiada w zasięgu słabe ekonomicznie mniejsze miasta [Frombork, Braniewo, Pasłęk, Malbork, Nowy Dwór Gdański]. To jest lider rozwoju tego typu zabudowy handlowej w Polsce i jako miasto nie mamy szans na tego inwestora. Władze miasta mogą powalczyć ulgami i preferencjami o firmę Echo Investment - firma zaangażowała się w budowę Galerii Arena w Słupsku czyli w mieście o podobnej wielkości i potencjale konsumenckim. Wybór modelu, że miasto buduje parking a kupcy się zrzucają na jakiś dach-blaszak zaowocuje jakimś handlowym straszydłem. Pod warunkiem, że w ogóle kupcy mają zdolność do wyłożenia kwot na wspólną inwestycję. Nieoficjalnie mowa jest o kwocie 10.000-20.000zł od każdej osoby handlującej na rynku. Wątpię czy podmioty będące w 2007/2008 na etapie handlu łóżko polowe, szczęka, namiot mają takie rezerwy finansowe. To już sensowniejsze jest oddanie tego terenu Mytychowi na efektowne osiedle Nowy Stok a handlowców przesunąć na łąkę koło dworca zdrój. Tam miała być szumnie zapowiadana stacja benzynowa, której jakoś nie widać. Niech więc handlują tam do woli...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redaktor Niezależny(2007-09-21)
 • anubis idac twoim tokiem rozumowania nie powinno tez byc zadnego bloku przy 12 go lutego
 • Doleję oliwy do ognia i zgodnie z "teorią spiskowa" zasugeruję, że jest całkiem mozliwe, że władze miejskie odstraszają potencjalnych duzych inwestorów z branży handlowo usługowej!!! Dlatego dalej jest u nas, swojsko, powiatowo, zaściankowo i prowincjonalnie!!! Pomyslcie jakby to było ładnie, tak wielkomiejsko, wielki obiekt ze szkła i stali, coś w rodzaju "Złotych Tarasów", 3 pietra handlowe, 2 pietra podziemnych parkingów i to własnie w miejscu tego obskurnego rynku!!!:) Eh jak miło pomarzyć, szkoda tylko, że naszym miejskim włodarzom, taki pomysł nie zaświta w głowach ani sekundy!:( Niestety elblązanie dalej będa skazani na zakupy w w galeriach handlowych Trójmiasta lub dalej będą mogli tylko "zaszaleć" w Elzamie!:( Mam prosbę do adwersarzy, nie piszcie mi głupot w stylu "a kto tam będzie kupowac", te same głupoty piszecie przed otwarciem kolejnego hipermarketu, a potem się okazuje, że wszedzie trzeba stac w kolejkach do kasy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2007-09-21)
 • Zgadzam się całkowicie z "Redaktor Niezależny"
 • Do "frustrat" Nie chciałbym, żeby twoja "teoria spiskowa" okazała się prawdą. Ale już kilkakrotnie byłem świadkiem i słuchaczem rozmów osób, które miały w jakiś sposób do czynienia z najważniejszą kadrą w UM w E-gu i przedstawiały zdarzenia, które w pełni potwierdzają tą "teorię spiskową". Niektórzy z nich, po prostu jeżeli nie będą nic z tego mieli "jednorazowo" to nic nie zrobią dla tego miasta, a z kolei innii robią to celowo ponieważ mają własne "plany na przyszłość" i nie będą sobie rzucać kłód pod nogi. Oczywiście wszystkie te informacje i treść tych rozmów może być nieprawdziwa. Uważam też, że to co przedstawił " Redaktor Niezależny" jest bardzo trafne i zgadzam się z nim w pełni, ale uważam również, że miejscowi "włodarze" również posiadają tą wiedzę , ale dziwnie nic z tym nie robią jak i zwieloma innymi sprawami dotyczącymi tego miasta - i znów pojawia się " teoria spiskowa". Pozdrawiam
 • Wg mnie to, że rynek jest w środku miasta nie robi z nas trzeciego świata i nie przysparza nam wstydu. Jest wiele miast w UE tej "bardziej cywilizowanej" które mają takie targowiska mniejsze lub większe i nie koniecznie na swoich obrzeżach. Różnica polega jednak na tym, że są to targowiska czyste, schludne, ładne, kolorowe. Są elementem architektury danego miasta - tak jak dość często pokazywane w telewizji targowiska w Francuskich miastach z kolorowymi straganami, zadbanymi stoiskami. Czego niestety nie można powiedzieć o rynku w Elblagu. Jedyne co najbardziej zapamiętują przyjezdni to brud, dewastacja i śmieci, tyle tylko że przyczyną tego brudu i dewastacji jesteśmy my sami - sprzedający i kupujący.Różnicą jest również to , że o porządek i czystość wokół stoisk dbają i pilnują także ludzie prowadzący tam działalność handlową - czego na rynku w Elblągu u wielu handlujących się nie spotyka. Ogromnej ilości ludziom zwiedzających świat zapada w pamięć wycieczka i możliwość robienia zakupów na takich targowiskach, o których bardzo często opowiadają , o ich wyglądzie, atmosferze, klimacie ,kolorycie o różnorodnych rzeczach, które można tam zobaczyć i kupić. Według mnie można z tego targowiska zrobić jedną z z naprawdę niewielu atrakcji turystycznych Elbląga, która mogłaby przyciągać potencjalnych turystów swoją niespotykaną np. architekturą lub klimatem. Wszystko zależy od inicjatywy i pomysłowości ludzi pracujących na tym targowisku w Elblągu jak i od kupujących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Centrino(2007-09-21)
Reklama