UWAGA!

Rząd wypłaca pierwsze odszkodowania za przekop Mierzei Wiślanej

 Elbląg, mat. pras NDI/Besix
mat. pras NDI/Besix

Budżet gminy Sztutowo zasiliły dodatkowe środki w kwocie ponad 200 tysięcy złotych. Przekazane pieniądze są odszkodowaniem za zajęcie kawałka terenu gminy na potrzeby budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną. 

- Przedsięwzięcie przekopu Mierzei Wiślanej, począwszy już od fazy projektowej, stale ewoluuje nie tylko w kosztach, zmianom podlegają również plany zagospodarowania terenu. Następstwem tego jest między innymi przyjmowanie kolejnych gruntów na potrzeby publicznej inwestycji, a co za tym idzie w świetle specustawy wypłacenie właścicielom (w tym przypadku gminie Sztutowo) należnego odszkodowania - poinformował portal nowydworgdanski.naszemiasto.pl

Gmina Sztutowo otrzymała odszkodowanie w wysokości 200 tys. zł, jest to około 1 procent całorocznego jej budżetu. Jak informuje portal: między innymi dzięki temu gmina po raz kolejny zamknie rok ze stosunkowo sporą nadwyżką w budżecie. Sprawę omówiono na ostatniej sesji rady gminy.

Przypomnijmy, że we wrześniu budowane były falochrony i sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym, pogłębiana była ta część Zatoki Gdańskiej, która ma stanowić część basenu portu osłonowego dla kanału przez Mierzeję Wiślaną. W listopadzie ma rozpocząć się montaż konstrukcji stalowej mostu południowego, a na moście północnym będą toczyć się roboty żelbetowe na przyczółkach, wykonywane będą izolacje ścian przyczółków oraz zasypki. Do końca listopada w stanie surowym gotowy będzie budynek bosmanatu.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama