UWAGA!

Są pieniądze na przebudowę Chrobrego

Elbląg, Są pieniądze na przebudowę Chrobrego
fot.PS

Modernizacja ul. Chrobrego, budowa nowej drogi łączącej ją z ul Marymoncką i nowy parking u podnóża Góry Chrobrego - to część inwestycji, które czekają Elbląg w ciągu najbliższych dwóch lat.

Urząd Miejski w Elblągu otrzyma dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zapewnienie dostępności komunikacyjnej kompleksu turystyczno-rekreacyjnego Europark w Elblągu poprzez przebudowę ul. Bolesława Chrobrego oraz budowę odcinka drogi w ciągu drogi powiatowej 2012N".
       Wniosek złożony został do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 - 2013. Spośród 54 wniosków zarząd województwa warmińsko - mazurskiego zatwierdził 21. Elbląski wniosek znalazł się na 8 miejscu.
       - Jestem bardzo zadowolony. Zależało nam bowiem na realizacji tego projektu. Mieszkańcy tego regionu miasta długo oczekiwali na tę inwestycję. Bez dofinansowania jednak nie bylibyśmy w stanie jej wykonać - podkreśla Henryk Słonina, prezydent Elbląga.
       Celem projektu jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki - Chrobrego - Agrykola, a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego, pieszego i rowerowego. Oprócz przebudowy skrzyżowania wspomnianych ulic projekt zakłada też modernizację ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania do parkingu u podnóża Góry Chrobrego oraz budowę miejsc postojowych wzdłuż tej ulicy. Powstanie pół kilometra drogi, która połączy ulicę Chrobrego z Marymoncką.
       W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną skrzyżowania ulicy Chrobrego ze Sztumską i Tczewską, Grudziądzką, Żurawią i Sowią.
       Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż całego ciągu drogi (międzynarodowa droga R1 – z Francji do Kaliningradu).
       Projekt obejmuje również budowę oświetlenia ulic. Rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie powierzchniowe.
       Planowana jest też rozbiórka mostu znajdującego się w ciągu nowo budowanego odcinka drogi do skrzyżowania z ul. Marymoncką i budowa przepustu drogowego w to miejsce.
       Koszt inwestycji, której realizacja planowana jest na lata 2009 - 2011 to ponad 11,7 mln złotych. Kwota dofinansowania to prawie 5 mln złotych.

 


      

oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a może tak od razu jakiś basenik tam w tym polu po prawej jak sie idzie do bażantarni ?? albo aquapark
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DaReCzEk(2009-09-02)
 • Idealne wręcz miejsce na kolejne RONDO - skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki - Bolesława Chrobrego – Agrykola. Kolejne miejsce na rondo, które polecam to skrzyżowanie ulic Rawska - Grottgera- Łęczycka. Światła w mieście blokują ruch - kiedyś może i była "zielona fala", ale od kilku lat jej się nie spotyka w naszym mieście dlatego ronda zyskują popularność.
 • Ksążę Bolesław Chrobry syn Mieszka I i Dobrawy rządził Polską w 992 do 1025 Dynastia Piastów :)
 • Nareszcie ktoś zaczyna myśleć o tej dzielnicy. Szkoda tylko, ze firma budująca hospicjum swoim ciężkim transportem dewastuje ulicę toruńską, która nie jest przystosowana do takich obciążeń. Ta ulica i tak dostała za swoje przy rozbudowie Domu Spokojnej Starości i pozostały liczne zapadliny. Teraz to nie problem ale jesienią i zimą nie jest wesoło. A może by tak skierowac ten transport ulicą Chrobrego, skoro i tak będzie ona remontowana? Co na to Wykonawca robót ? Wiem, ze mieszkańcy probowali interweniować w tej sprawie ale bez większych rezultatów. Może tym razem doczekaja się zrozumienia i pomocy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymista ?(2009-09-03)
 • Nareszcie jakieś oznaki realizacji doskonałego ( koncepcja Piotr A. ) projektu EUROPARK, który tak skrzętnie ukrywano przed społeczeństwem. I śladem, chyba nie słusznie (według sztuki urbanistycznej) myślenia modrzewinowego zaczyna się go od dróg. Największą jednak kichą jest kompletny brak publikacji jakiejkolwiek - tej koncepcji, tak zresztą jak tego artykułu bez jakiejkolwiek czytelnej mapy lub rysunku. Ale to standard u naszych władz, więc i dziennikarstwo w tym bryluje. Ach i jeszcze jedno. Samorząd chce być nadal inwestorem. Toż to jakieś wielkie nieporozumienie. Kto jest w stanie wreszcie im to z głowy wybić, zwłaszcza, że to, co do tej pory uczynili, z znaczniejszych rzeczy okazało się fiaskiem - vi de port, strefa, zakłady mięsne etc. .. .. Władcy twórzcie dobre warunki i propozycje a proces inwestycyjny sam się będzie budował - skoro na tym, co zaproponujecie będzie można robić pieniądze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-09-03)
 • " Powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż całego ciągu drogi (międzynarodowa droga R1 – z Francji do Kaliningradu). " Do tej sciezki trzeba jakos dojechac i z niej zjechac. O ile zjazd bedzie w Bazantarni i tu wiele robic nie trzeba to dojazd od strony miasta to chyba tylko teleportacja. Oczywiscie sciezka bedzie zrobiona z bolbruku i wszystkie mozliwe krawezniki beda mialy min 5 cm (patrz sciezka w ciagu Fromborskiej).
 • Nareszcie madra decyzja drogowa w UM
 • Nie sadzę by Zarzad Drog wiedzial, że w calej wschodniej czesci naszego miasta, od granicy, az do centrum, kolo sadu nie ma ani 1m ściezki rowerowej, bo jakby wiedzieli, to dawne te sciezki juz by powstaly. nie rozumie, tez dyskryminacji wschodniej czesci Elblaga, gdzie od 10 lat Prezzydent chce usczesliwic mieszkancow Obwodnicą Wschod planowana pod oknami domow, oraz barakami socjalnymi kolo stacji benzynowej przy Rawskiej/ po protestach mieszkancow cofnieto decyzję /, a obecnie budową barakow socjalnych przy Lęczyckiej. Czy nie prosciej wybudować kolejno 4 nowe baraczki na Skrzydlatej i stopniowo przenosić tam towarzystwo z juz istniejacych, a te wyburzyć ?
 • To moze przy okazji tej inwestycji Prezydent znajdzie pare zlotych na maly parking u podnoza Pomnika / Bisa i sprzatniecie balaganu na tej Górze z ktorej jest piekny widok na miasto i okolice. Warto w koncu odczarować to miejsce i przejac od zbuntowanej mlodziez i przywrocic elblazanom i turystom, takze z Niemiec.
 • ulicą Chrobrego nie da się już chodzić, ani jezdzić, więc najwyższy czas wziąć się do roboty- ta piękna trasa powinna być wizytówka tego miasta
Reklama