UWAGA!

Sadowa sprzedana

 
Elbląg, Na działce po Zarządzie Zieleni Miejskiej powstanie osiedle mieszkaniowe
Na działce po Zarządzie Zieleni Miejskiej powstanie osiedle mieszkaniowe (fot.MS, archiwum portEl.pl)

4 miliony 550 tysięcy złotych – za tyle miasto sprzeda działkę przy ul. Sadowej, na której przez lata mieściło się gospodarstwo Zarządu Zieleni Miejskiej. Powstanie tutaj zamknięte osiedle mieszkaniowe, budowa ma ruszyć już wiosną.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim odbył się drugi ustny przetarg w sprawie sprzedaży 2,5-hektarowej działki przy ul. Sadowej. Pierwszy, w czerwcu, nie doszedł do skutku z powodu braku chętnych. Po obniżeniu przez miasto ceny wywoławczej z 4,7 mln zł do 3,5 mln złotych chętnych znalazło się dwóch. Po zaciętej licytacji wygrał inwestor z Mławy, który zaoferował za działkę 4 miliony 550 tysięcy złotych.
       - Przy ul. Sadowej chcemy zbudować zamknięte osiedle mieszkaniowe. Budowę chcemy rozpocząć już wiosną, wszystko zależy od tego, kiedy otrzymamy od miasta warunki zabudowy. Od tej decyzji będzie też zależeć, ile budynków i mieszkań powstanie na tym terenie – powiedział nam Włodzimierz Powązka, zwycięzca przetargu.
       Inwestor będzie musiał wybudować drogę dojazdową do osiedla, a także dostosować do zwiększonego ruchu w tym miejscu skrzyżowania ul. Sadowej i Komeńskiego z al. Grunwaldzką wraz z zamontowaniem na nich sygnalizacji świetlnej. Inwestycja ma być gotowa do końca 2021 roku.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama