UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sjaelso rozpoczyna budowę Porto 55

Elbląg, Porto 55 (wizualizacja)
Porto 55 (wizualizacja)

Sjaelso – duński inwestor rozpoczyna budowę pierwszej w Elblągu śródmiejskiej galerii handlowej. Wybrano wykonawcę prac przygotowawczych do budowy Porto 55.

Już w styczniu 2011 r. inwestor przystąpi do prac przygotowawczych na działce w centrum Elbląga. Właśnie została wybrana lokalna firma, która rozpocznie zmianę lokalizacji instalacji poszczególnych mediów na tym terenie.
       Sjaelso planuje, że prace te potrwają do końca drugiego kwartału 2011 r. Po tym etapie rozpocznie się już budowa samej galerii na działce przy zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej.
       - Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza inwestycja weszła w kolejną fazę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso. – Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, to kolejny etap przygotowania do budowy pierwszej w Elblągu galerii handlowej.
       Komercjalizacja obiektu Porto 55 jest prowadzona przez Mallson Polska.
      
       W sprawie przebudowy dróg
       W ramach przygotowania do budowy, Sjaelso zawarło też umowę z Miastem w sprawie przebudowy dróg przy galerii Porto 55, tak aby dojazd do niej był dogodny i nie powodował korkowania się okolicznych skrzyżowań. Dzięki planowanym zmianom po otwarciu Porto 55 w tym rejonie komunikacja znacznie się poprawi. Nowy plan przewiduje również wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych w okolicy obiektu.
       - Dołożymy wszelkich starań, aby prace budowlane w tym rejonie miasta były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Elbląga – zapewnia John Kristensen. – Będziemy informować mieszkańców o kolejnych etapach budowy na bieżąco.
      
       Piękna architektura
       Budynek Porto 55 będzie niezwykle atrakcyjny pod względem architektonicznym. Teren wokół galerii zostanie również ciekawie zagospodarowany.
       - Dbając o zadowolenie przyszłych klientów oraz w trosce o jakość i komfort życia okolicznych mieszkańców, od strony istniejącej zabudowy pobliskich bloków, zostanie urządzony ogród z alejkami spacerowymi, ławkami i elementami małej architektury oraz bezpiecznym placem zabaw dla dzieci. Cały teren zostanie obsadzony niską i średnią roślinnością zgodnie z zaprojektowaną architekturą zieleni. Warto podkreślić, że precyzyjnie zorganizowany teren wokół galerii będzie podlegał stałej opiece inwestora, co gwarantuje elblążanom, że teren ten zawsze będzie zadbany i estetyczny - podkreśla inwestor.
      
       Nowe miejsce spotkań elblążan
       Od strony ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej, wzdłuż fasad Porto 55, urządzone zostaną atrakcyjne pasaże pieszo-rowerowe. Przy głównym, narożnym wejściu do budynku zorganizowany będzie skwer miejski o charakterze placu spotkań. Zlokalizowane tam będą: fontanna, wygodne ławeczki i estetycznie dopasowane elementy oświetleniowe.
       Nowym miejscem spotkań dla elblążan będzie też teren zlokalizowany przed sklepem Biedronki. Na zielonym skwerku planowane są oczka wodne, ławeczki, podjazdy dla wózków oraz zielona pergola. Inwestor upatruje tam idealne miejsce na spotkanie z sąsiadem, krótki odpoczynek czy pogawędkę ze znajomym.
      
       Nie tylko zakupy
       Porto 55 służyć będzie wielu kulturalno-rozrywkowym celom. Będą tu organizowane wystawy, imprezy rozrywkowe, koncerty tematyczne i inne tego typu wydarzenia.
       - Jesteśmy przekonani, że Porto 55 będzie nowym prestiżowym obiektem w samym centrum Elbląga, który powstanie w poszanowaniu spokoju i bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców. Dzięki przemyślanej koncepcji obiektu oraz jego otoczenia będzie to miejsce szczególne, miejsce spotkań zarówno towarzyskich jak i biznesowych, miejsce wymiany doświadczeń, bezpieczna ostoja w mieście, gdzie można wypocząć i skorzystać z wielu oferowanych atrakcji i usług. Będzie to nowa wizytówka miasta, z której elblążanie będą dumni - zapewnia inwestor.
      
Sylwia Kosiorek, Kierownik ds. Administracyjnych SJAELSO POLAND Sp. z o.o.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • super, nowe miejsca pracy i będzie gdzie kasę wydawać :)) żeby nie było - to zasługa starej ekipy hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  COOLERTHENME(2010-12-21)
 • nowe miejsca pracy. .. .za 1200 na rękę. ..
 • Huraa
 • netto - to pewnie mniej, ale na to wpływ ma tylko właściciel firmy. to że chcą oszczędzać i biorą na niekończące się staże to chyba norma? albo za głodowe pensje - za to mają dużą rotację pracowników i tyle. szkoda że mało kto chce inwestować w "zadowolenie" pracownika, a wystarczyłoby podnieść podstawę pensji i już. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  COOLERTHENME(2010-12-21)
 • a nowaczykowi i wyborcą głupio bo heniek się mocno starał a śmietankę wypije nowy żenada!
 • no i luz
 • za wolno pracowała stara ekipa !!!!
 • I tylko niech się za przebudowę tego skrzyżowania weźmie ktoś inny niż za Grota-Roweckiego!!! Bo to będzie masakra. Co to za partacz stawia w tym mieście tyle sygnalizatorów, barierek i łańcuchów? Skoro pieszym tak się utrudnia poruszanie po mieście, to nic dziwnego, że wsiadają w samochody i robią się korki. Błagam - niech się za to weźmie ktoś kompetentny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2010-12-21)
 • wszystko super fajnie tylko nikogo teraz nie obchodzi, że centrum miasta zostanie totalne zakorkowane, mieszkam od roku we wrocławiu i widzę co dzieje się przed świętami przy galeriach w środku miasta - totalny paraliż drogowy!!! takie inwestycje powinny powstawać przy trasach na obrzeżach miast i mieć swoją infrastrukturę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przechodze obok(2010-12-21)
 • Jak zwykle mówię że tereny pod budowę czego kolwiek znajdują się na modrzewinie. Apropo miejsc porkingowych - to chyba miejsca płatne?
 • Stara ekipa pracowała w sam raz, przecież ponad pół roku temu ogłoszono że Porto ruszy na początku 2011..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  COOLERTHENME(2010-12-21)
 • Bardzo mnie ciekawi, jak się poprawi komunikacja. .. Już w tej chwili 12 lutego jest niedrożna w godzinach szczytu, a po uruchomieniu tego centrum korki tylko się nasilą. Budowa centrów handlowych w środku miasta to pewny sposób na utrudnienie komunikacji wszystkim mieszkańcom
Reklama