UWAGA!

Sprawdź, na co idą unijne pieniądze

 Elbląg, Sprawdź, na co idą unijne pieniądze

Każdy elblążanin, który jest ciekawy, jakie inwestycje w mieście już są lub będą w niedalekiej przyszłości realizowane z wykorzystaniem funduszy unijnych, może zaspokoić głód wiedzy, zaglądając na stronę Urzędu Miejskiego w Elblągu, klikając w zakładkę „Elbląg w Unii Europejskiej“.

Tu znajduje się mapa projektów, do realizacji których wykorzystane zostaną fundusze unijne. Projekty podzielone są tematycznie na te związane z: transportem, środowiskiem, przedsiębiorczością, kulturą i turystyką oraz inne. Można więc na przykład zapoznać się z „Rewitalizacją Wyspy Spichrzów“ (co, za ile i kiedy), zobaczyć, jak będzie przebiegało tworzenie Elbląskiego Parku Technologicznego na Modrzewinie czy rozbudowa trakcji tramwajowej w ciągu ulic 12 Lutego i Grota Roweckiego.
     Do tej pory stronę z funduszami UE odwiedziło ponad 3 tys. osób.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • fantastyczny pomysł, brawo dla naszego Pana Prezydenta
 • A może Portel założy dział o inwestycjach w Elblągu - nie tylko dla tych z udziałem unijnych pieniędzy. Niech ludzie widzą co w ich mieście się buduje, co będzie budowane oraz co się zmieni. W końcu to nasze miasto które się zmienia dość intensywnie a wszystkiego nie da się ogarnąć samemu.
 • Ekologiczna modernizacja - przebudowa - rozbudowa i wyposażenie basenu w miejscowości. Niech UM za pośrednictwem UE odnowi i zmodernizuje otwarty basen miejski - 2 największy w Europie. Czy w UM pracują jacyć konkretni marketingowcy? Tyle kasy poszło i gdzie Ci turyści?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbążkowo na sportowo(2007-08-08)
 • A warto też uświadomić mieszkańców, że Warmińsko-Mazurskie jest na drugim miejscu z województw Polski, które pozyskają najwięcej kapitału grantującego w ramach strategii spójności z UE. Warto jest wymagać więcej i więcej od władz, bo po to są i nie mają prawa się bulwersować. Służą dla nas, a nie my dla nich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążkowo na sportowo(2007-08-08)
 • OK, zwracam honor widzę, że Europark ma się zająć Basenem :) Ale co z boiskami do Rugby, Street Soccera, Street Basketball'a jakieś miejsce na siatkówkę czy badmintona też by się przydało. Pokażcie klasę, bo to najwyższa pora, lepszej nie będzie. 2007-2013 Polska największym "spadkobiercą" UE :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążkowo na sportowo(2007-08-08)
 • Mam pytanie do bardziej,być może,zorientowanych.Czy łącznie z inwestycją pt.,,Rewitalizacja Wyspy Spichrzów'',przy pogłębianiu fosy ,będzie również zmodernizowana druga strona tj.ciąg spacerowy wzdłuż ul.Grochowskiej,wraz z kładką do ul.Tartacznej?
 • Koncepcja EUROPARKU w pełnym wymiarze opracowana przez P. Andrzejewskiego daje pełną gamę infrastruktury sportowej o europejskim wręcz wymiarze. Lecz wymiar ten nie pasuje do wyobrażeń i percepcji decydentów tkwiących w realiach lat minionych w swojskim uroku marazmu pospolitego zresztą. Zapewne nigdy na forum publicznym nie ujrzymy tego opracowania, tak, aby w sposób merytoryczny dyskutować o przedmiocie sprawy. Dotychczasowe "innowacyjne" działania są smutnymi, drobnymi fragmentami tego dość odważnego opracowania, jak widać nie na miarę wąskich mostów i rond dla krasnali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-08-08)
 • Ronda i mosty faktycznie są genialne, jak również światła na ul Ogólnej które kierowcy tak kochają. I ta wspaniała "zielona fala" na mieście... jak trawa koszona przy samej ziemi (tudzież z ziemią) uniesie się w powietrzu.
 • A kiedy nasze wszystkowiedzace wiecznie nam panujace elbląskie władze wpadna na pomysł konsultacji społecznych przed wyborem projektów miejskich inwestycji!? Kiedy wreszcie elblażanie będą mieli wpływ na kształt rozwoju swojego miasta?! Czy jedyne do czego dopuszcza sie plebs miejski to wybór "projektu oznaczenia ronda"?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2007-08-08)
 • Dinek, ad zielonej fali - jak bedziesz jechać Płk Dabka 30-40 na godzine, to załapiesz sie na wszystkie światła i trafisz na "zieloną falę". a jak Ci sie spieszy, to Twój problem... i problem kogoś, kogo rozjedziesz. dostosuj się do warunków i zamknij morde cieniasie. zacznij mysleć, zanim się cokolwiek skomentujesz bezmózgu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2007-08-08)
 • niestety , parę metrów chodnika i rondo , nie przyciągnie poważnych inwestorów. Poważny inwestor inwestuje w pobliżu głównych szlaków komunkkacyjnych , Berlinka , poligon Dębica to jest teren inwestycyjny , a nie Modrzewina z pobliską autostradą na Suchacz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2007-08-08)
 • Acha, a o bieżacych wydatkach? na stronier Muzeum - mamy Lagomar. A tak w ogóle - pytanie dla władz i Muzeum: kiedy remont Gimnazjum? Przecież tam albo zimno jak diabli zimą albo duchota i skwar latem, nie mówiąc o sypiącej się elewacji i pęknietym murze?
Reklama