UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Targowisko ma się zmienić

 
Elbląg, Tak dzisiaj wygląda miejskie targowisko
Tak dzisiaj wygląda miejskie targowisko (fot. Michał Skroboszewski)

Część targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka jeszcze w tym roku ma się zmienić nie do poznania. Trwają właśnie prace na dokumentacją projektową, na inwestycję budżecie zaplanowano 1,6 mln złotych. Zobacz, jak dzisiaj wygląda to miejsce.

- Jest już gotowa koncepcja modernizacji targowiska, uzgodniona z kupcami i administratorem, czyli Zarządem Budynków Komunalnych – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Firma Europrojekt przygotowuje dokumentację projektową, ma być gotowa do 23 marca. Czekamy na ogłoszenie konkursu dotyczącego rozwoju obszarów wiejskich, do którego ta inwestycja może się zakwalifikować, by złożyć odpowiedni wniosek.
       W budżecie Elbląga na ten rok na modernizację targowiska miejskiego przy ul. Dąbka zaplanowano 1,6 mln złotych. Miasto chce pozyskać na ten cel milion złotych dofinansowania z funduszy unijnych. – Konkurs, z którego możemy się ubiegać o te środki, ma być ogłoszony najwcześniej w kwietniu – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Jakie inwestycje są przewidziane na targowisku za taką kwotę? – Wszystko zależy od tego czy i jakie dofinansowanie dostaniemy. Chcielibyśmy zmodernizować plac handlowy wraz z zadaszonymi wiatami, podzielić go na sektory w zależności od asortymentu, postawić od 10 do 15 nowych boksów – mówi Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych. – To ma być pierwszy etap modernizacji, kolejne będą planowane w zależności od tego, czy uda się na nie pozyskać finansowanie.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama