UWAGA!

Tutaj ma powstać nowy budynek dla handlu i usług

 Elbląg, Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy
Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy (fot. Anna Dembińska)

Miasto chce przeznaczyć jedną z dogodnie położonych nieruchomości pod zabudowę handlowo-usługową. Przy skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka z Węgrowską ma powstać dwukondygnacyjny budynek.

Dwie działki, o łącznej powierzchni 1400 metrów kwadratowych, władze miasta chcą oddać inwestorowi w użytkowanie wieczyste. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, ale zgodnie z decyzją prezydenta o warunkach zabudowy z września 2020 roku może tu powstać jedynie dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy.

Cena wywoławcza uzbrojonej nieruchomości to 376 tysięcy (plus VAT), ustny przetarg ma odbyć się 30 listopada. Zwycięzca licytacji uzyska prawo do użytkowania wieczystego działek na okres 40 lat, w pierwszym roku obowiązywania umowy zapłaci jedną czwartą wylicytowanej kwoty, w kolejnych latach po 3 procent wartości użytkowania.

- Nabywca powinien sporządzić analizę ruchu drogowego, która określi potrzeby komunikacyjne, wpływ na układ drogowy, a także zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Miejsca postojowe należy przewidzieć na nieruchomości stanowiącej przedmiot przetargu. Ewentualnie, jeżeli będzie taka możliwość, zarządca drogi dopuszcza możliwość wybudowania nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych, w obrębie działki drogowej. Ponadto na inwestorze ciążył będzie obowiązek przebudowy drogi wewnętrznej ul. Węgrowskiej na koszt nabywcy – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama