UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tutaj ma powstać nowy budynek dla handlu i usług

 
Elbląg, Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy
Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy (fot. Anna Dembińska)

Miasto chce przeznaczyć jedną z dogodnie położonych nieruchomości pod zabudowę handlowo-usługową. Przy skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka z Węgrowską ma powstać dwukondygnacyjny budynek.

Dwie działki, o łącznej powierzchni 1400 metrów kwadratowych, władze miasta chcą oddać inwestorowi w użytkowanie wieczyste. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, ale zgodnie z decyzją prezydenta o warunkach zabudowy z września 2020 roku może tu powstać jedynie dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy.

Cena wywoławcza uzbrojonej nieruchomości to 376 tysięcy (plus VAT), ustny przetarg ma odbyć się 30 listopada. Zwycięzca licytacji uzyska prawo do użytkowania wieczystego działek na okres 40 lat, w pierwszym roku obowiązywania umowy zapłaci jedną czwartą wylicytowanej kwoty, w kolejnych latach po 3 procent wartości użytkowania.

- Nabywca powinien sporządzić analizę ruchu drogowego, która określi potrzeby komunikacyjne, wpływ na układ drogowy, a także zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Miejsca postojowe należy przewidzieć na nieruchomości stanowiącej przedmiot przetargu. Ewentualnie, jeżeli będzie taka możliwość, zarządca drogi dopuszcza możliwość wybudowania nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych, w obrębie działki drogowej. Ponadto na inwestorze ciążył będzie obowiązek przebudowy drogi wewnętrznej ul. Węgrowskiej na koszt nabywcy – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama