UWAGA!

Ulice gminne i powiatowe

Korzystając z dróg na terenie miasta, nie interesuje nas, do jakiej kategorii one należą. Dla użytkownika ważny jest ich stan techniczny, natomiast dla samorządu jednak kategoria - określająca priorytety przy remontach czy odśnieżaniu. Ostatnio ustalono przebieg części dróg powiatowych i gminnych w granicach administracyjnych miasta Elbląga.

Nabrała mocy prawnej uchwała Rady Miejskiej w tej sprawie. Zaliczono dwie drogi wewnętrzne do kategorii dróg gminnych. Dotyczy to łącznika drogowego położonego między ulicą Pasłęcką (droga wojewódzka), a Aleją Grunwaldzką (droga powiatowa). W roku 2005 zakończono budowę ul. Willowej w rejonie ul. Sadowej (droga powiatowa). Nowa ulica uzyskała status drogi gminnej.
     Zmieniono także przebieg trzech istniejących dróg powiatowych na terenie miasta. Jedna z nich przebiegła ciągami ulic Armii Krajowej, Gen. Grota Roweckiego, a druga ulicami Bema, Łęczycką i Rawską. Do tej drugiej z uwagi na ciągłość włączono ul. Gen. Grota Roweckiego i dwujezdniowy odcinek ul. Grobla Św. Jerzego. Kolejna droga powiatowa przebiegała ul. Czerniakowską, do niej dołączono w celu zachowania ciągłości ul. Hetmańską na odcinku od ul. Czerniakowskiej do Al. Tysiąclecia.
     Ciągły rozwój oraz zmiany w sieci drogowej w Elblągu wpływają na zmiany ich funkcji i znaczenia niektórych ulic. Istotne jest również zachowanie ciągłości dróg o identycznych parametrach technicznych. Przedstawione decyzje uporządkowały stan prawny dróg publicznych w Elblągu.
     Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
AM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawi mnie kiedy zaczniecie sprzątać przystanki i chodniki na wiadukcie Akacjowa-Dębowa. światła ciągle brak a śmietniki i lampy już giną.
 • kiedy wesmiecie sie za chodniki przy ul Grottgera juz 2 razy zwichnołem noge takie sa wertepy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanin(2007-10-08)
 • To patrz pod nogi!!!
 • -z tymi chodnikami to prawda nawet za Wilusia byly mocniejsze i rowniejsze ,podobnie jak ' berlinka ".Ulice -Reja ,Asnyka ,Prusa wcale ich sie nie sprzata - pelno lisci i smieci a remonty ulic i chodnikow nikt nie robi ,a glowne ulice sa sprzatane kilka razy dziennie ,a jednak wszyscy placimy podatki,- rozliczyc odpowiedzialnych.
 • Ależ to skomplikowane i zawiłe. Na tych drogach szumnie nazywanych gminnymi lub powiatowymi niestety nie ma ścieżek rowerowych :-( Smutne www.bikerelblag.hg.pl
 • Jak Cleaner sprzatal w miescie to byl lad i porzadek. A teraz syf na ulicach, trawa wyrastajaca miedzy kostkami polbruku itp, itd. Kto jest za to odpowiedzialny?!
Reklama