UWAGA!

Ważne informacje dla sprzedawców kwiatów i zniczy

 Elbląg, Ważne informacje dla sprzedawców kwiatów i zniczy
Fot. pixabay.com

Władze miasta, w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada, informują o możliwości uzyskania zwrotu kosztów z tytułu dzierżawy stanowisk lub przedłużenia terminu sprzedaży.

W związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada informujemy, że decyzją prezydenta miasta osoby zajmujące się w handlem kwiatami i zniczami w okolicy elbląskich nekropolii mogą ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów z tytułu dzierżawy stanowisk lub przedłużenie terminu sprzedaży w ramach poniesionej opłaty.

Osoby, które otrzymały decyzję o zajęciu pasa drogowego przy cmentarzu Agrykola, w celu zmiany decyzji administracyjnej muszą zwrócić się do Departamentu Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego. Na tej podstawie nastąpi zwrot lub odstąpienie od pobrania opłat.

Osoby, które dzierżawią stoiska przy cmentarzu Dębica muszą natomiast wystąpić do Zarządu Zieleni Miejskiej, który administruje terenami wokół cmentarza.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego za nieudacznictwo (elementarny brak wyobraźni)tego rządu musimy zapłacić my - podatnicy, za 500+ już płacimy? Fajnie rządzić sobie za cudzą kasę, no nie?
 • A może Urząd Miasta niech się zgłosi do tych osób. Komunistyczne miasto nic więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  13
  ***** ***(2020-11-02)
 • A gdzie przeprosiny dla sprzedawców? Dla mieszkańców? Wymagacie kultury a wasze decyzje i wszelkie komunikaty są normalnie bezczelne.
 • @CovidSrovid - Zawsze mówili, że mają jakieś MORALNE prawo do wszystkiego - wiec pewno nie przeproszą
 • Jak patrzę od piątku na telewizję to populizm aż żal patrzeć. Miasta zaangażowane, Państwo odkupi kwiaty, Państwo zrekompensuje itd. Czy cokolwiek oddano branży gastronomicznej, która tony produktów wyrzuciła w kibel, bo z dnia na dzień zamknięto restauracje ? Oni również byli z towarem na weekend przygotowani na utargi i walkę o klienta.
 • Spokojnie marża na tych kwiatach jest kosmiczna. Wszystko lewizna albo peudo firmy odwieszane na tydzień sctricte pod Święto Zmarłych. Wszystko się sprzeda, bez rachunku a potem się jeszcze odbierze od Państwa rekompensatę. Producentów i ogrodników wspierajcie, którzy de facto sprzedali wyłącznie piątkowe obroty.
 • 18 milionów państwo przeznaczyło na odkupienie kwiatów. My żyjemy w bardzo bogatym państwie.
 • Jeśli cały PIS, ma twoje podejście do cieżkiej ludzkiej pracy, to nic dziwnego, ze wam się od władzy w głowach poprzewracało. Przeproś za ten podły wpis!
 • Przesunięto odwiedziny na nekropoliach i tyle w temacie. Ale teraz podzielono dzierżawców na lepszych i gorszych. Przy płocie Agrykola pohandlujesz. W pasie drogi już nie bardzo. ..
 • A co ma PiS do mojego wpisu ? Trzeba było decyzję ogłosić 23 października, że cmentarza zostaną zamknięte. Nie byłoby żadnej żenującej akcji skupu kwiatów. Tylko jasny logiczny przekaz dla biznesu. Handlujemy przy cmentarzach już szybciej aż do 31.X trzy dni pauza i dalej do wyczerpania popytu na kwiatki i znicze.
 • Krótka piłka, kto handluje na czarno tymi badylami nie może wystąpić o żadne kwoty rekompensaty. Tutaj cwaniaczki mają problem.
 • Wcielają w życie PiSkomendy. Powinni zacząć przepraszać jak najszybciej zanim pójdą siedzieć.
Reklama