UWAGA!

Węzeł Raczki

Południowo-zachodnia część Elbląga ma już plan zagospodarowania przestrzennego. Przyszłościowe zadania inwestycyjne w rejonie ul. Żuławskiej to przede wszystkim rozbudowa węzła „Raczki” łączącego drogi nr 7 i 22 oraz zagospodarowanie terenów na działalność usługowo-produkcyjną.

Teren ograniczony od północy ul. Żuławską, od wschodu rzeką Elbląg, a od południa i zachodu linią kolejową do Braniewa, to obszar 122 hektarów. Plan zagospodarowania miejscowego przewiduje między innymi lokalizację u zbiegu ulic Warszawskiej i Żuławskiej dużego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży ok. 2 tysięcy metrów kwadratowych. Nie będzie to jednak typowy market z artykułami spożywczymi.
     - Duża część terenu przeznaczona jest na różnorodne usługi i produkcję - informuje Jacek Bocheński, urbanista miejski. - Mogą więc pojawić się w tym rejonie miasta nowe miejsca pracy. Część działek na tym znanym z dobrej jakości gleb żuławskim terenie jest jeszcze rezerwą rolniczą. Dla inwestorów jest to trudny teren, wymagający specjalnego fundamentowania, ochrony przeciwpowodziowej. Zakłada się w planie budowę wału przeciwsztormowego wzdłuż rzeki Elbląg o wysokości 2,8 m w ciągu ulic. Ważną sprawą jest dobre skomunikowanie terenu.
     Istniejący układ komunikacyjny zgodnie z planem zostanie wzbogacony o tzw. trasę zachodnią, która połączy wschodnie rejony Elbląga z węzłem „Raczki”, a tym samym z ekspresową „siódemką” i drogą w kierunkach Tczewa i Kaliningradu.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak długo bedziecie usuwać komentarze dla was niewygodne ? już 3 wpisy usunięto w okresie 3 godzin, pytanie dlaczego ? przecież to prawda ze podobny news podała konkurencja o całą dobe szybcie... więc o co chodzi ? zamaist kasować komentarze lepiej weźcie sie do roboty
 • To spadaj do swojej konkurencji nie zawracaj d...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znudzony(2007-05-16)
 • To portel ma jakąs konkurancję czy to tylko megalomania sie kłania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-05-16)
 • ten portal to dno z artykulu o kolizji z srna nie wynika czy sie zdrezyli z nia czy w koncu omineli ja.ale newsy k,,,, o sarnie kupa smiechu
 • Coś mnie niepokoi z tym węzłem Raczki, to w koncu zrobią go do końca teraz przy modernizacji obwodnicy czy później?! A co do tego sklepiku o powierzchni 2000 m kw. to pewnie będzie jakiś smieszny market OBI!:)
 • OBI by sie nawet przydalo
 • durnota jakas zabudowuja żuławy absurd teren zagrozony powodzia trudne warunki zabudowy a budujcie przy berlince za ul Okólnik na dawnym poligonie wspaniały teren tam gdzie kiedys byly juz plany budowy osiedlla Warszawskie,tam mozna zlokalizowac dzielnice przemysłowa
 • Z całym szacunkiem dla P. Bochenskiego , ale elblagowi przydalyby się projekty bardziej akceptowalne przez mieszkancow ,a zarazem realnie wybiegajace w przyszlość , mysle ,ze ciekawe bylyby spojrzenia z zewnatrz , np. rozpisywanie konkursow . angazowanie projektantow z zewnatrz daje swietne efekty w przypadku domow wykonywanych przez firmę Mytych , dla ktorego projektują sopoccy archirtekci
 • popiieram przedmowcę , elblag jest zbyt ładnym i pieknie polozonym miastem z ciekawymi terenami do zagospodarowania ,by psuły je nietrafione projekty rodzimych urbanistow np. . obwodnicy wschod , prowadzacej przez osiedla domkow i likwidujacej kilkaset ogrodow dzialkowych ,zamiast jak w innych miastach prowadzic obwodnicę na obrzezach Elbląga .
Reklama