UWAGA!

Wschodnia czeka na odbiór

 Elbląg, To zdjęcie zrobiliśmy na ul. Wschodniej dzisiaj
To zdjęcie zrobiliśmy na ul. Wschodniej dzisiaj (fot. Anna Dembińska)

Zakończyły się prace przy budowie pierwszego etapu ul. Wschodniej. Droga będzie dla kierowców udostępniona w najbliższych tygodniach, choć niektórzy już z niej korzystają. Zobacz zdjęcia.

- Trwają odbiory techniczne robót budowlanych. Wykonawca zakończył je 14 sierpnia. Pozostało mu tylko wykonanie nasadzeń zastępczych w rejonie inwestycji, które powinien przeprowadzić do 15 września – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Przed wjazdem na ul. Wschodnią ustawiono jeszcze znak zakazu ruchu z adnotacją, że nie dotyczy on pojazdów budowy i mieszkańców posesji. Zniknie zapewne w ciągu najbliższych tygodni, gdy zostaną zakończone odbiory.

Przypomnijmy, że wykonawcą była firma Colas Polska. Początkowo budowa miała się zakończyć w czerwcu, ale termin został przedłużony do końca sierpnia, gdy podczas prac okazało się, że na części gruntów konieczne jest palowanie.

  Elbląg, Ścieżka rowerowa biegnie w ciągu alei drzew
Ścieżka rowerowa biegnie w ciągu alei drzew (fot. Anna Dembińska)

Nowa ul. Wschodnia ma 910 m długości i 7 szerokości i prowadzi do leśniczówki Dębica. Na skrzyżowaniu z ul. Łęczycką powstało rondo, a obok ulicy po starym śladzie drogi prowadzi dwukierunkowa ścieżka rowerowa, częściowo przebiegająca w alei drzew, które zostały zachowane. Inwestycja kosztowała 12,7 mln zł, z czego 7,2 mln zł władze miasta pozyskały z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To pierwszy odcinek ul. Wschodniej. Drugi, który miał prowadzić od leśniczówki do ul. Sybiraków na razie nie jest zaprojektowany. Po protestach mieszkańców i z powodu braku funduszy władze miasta wstrzymały prace nad drugim etapem.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama