UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszystko o remoncie 503

2012-03-02
Aktualizowany 2012-03-06 10:06
 
Elbląg, Wszystko o remoncie 503
fot. AD

We wtorek 6 marca o godz. 16.30 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się otwarte spotkanie, podczas którego miejscy urzędnicy poinformują o zakresie robót i o zmianach organizacji ruchu, jakie czekają elblążan w najbliższych miesiącach w związku z modernizacją dróg wojewódzkich 503 i 504.

Prace przy skrzyżowaniu ulic 12 lutego, Grota Roweckiego, Armii Krajowej i Hetmańskiej (w ciągu drogi 504) rozpoczęły się już w zeszłym roku. Nowe rozwiązania mają zwiększyć przepustowość skrzyżowania i przygotować je do poprowadzenia tam w przyszłości linii tramwajowej. Przebudowa tego skrzyżowania ma się zakończyć w trzecim kwartale tego roku..
       Znacznie szerszy zakres prac realizowany będzie w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 503 – informuje Urząd Miasta. – Projekt pn. „Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga – etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju”, zakłada m.in. wybudowanie dwóch rond: w miejscu obecnego skrzyżowania ulic Browarnej, Teatralnej i Robotniczej oraz w miejscu skrzyżowania Browarnej, Brzeskiej i Trasy Unii Europejskiej. Ogółem roboty drogowe obejmą 30 skrzyżowań, wybudowanie 8 km nowych dróg oraz nowych ścieżek rowerowych. Ten projekt będzie realizowany etapami, a jego zakończenie planowane jest na przyszły rok.
       O szczegółach dowiemy się 6 marca, ale trochę już wiemy o tym, co nas czeka.
       – Na początku kwietnia całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ul. Armii Krajowej. Dojazd do budynków przy ul. Armii Krajowej możliwy będzie od ul. Królewieckiej.
       – Również na początku kwietnia zamknięta zostanie połowa jezdni (ta od strony ul. Armii Krajowej) ulic Rycerskiej, Pocztowej i Robotniczej. W tym czasie ruch zostanie przełożony na drugą nitkę jezdni, będzie dwukierunkowy. Zamknięte zostaną skrzyżowania: Rycerskiej z 1 Maja, Rycerskiej z Krótką, Pocztowej z Armii Krajowej, Robotniczej z Osińskiego, Armii Krajowej z Pestalozziego, Armii Krajowej z Powstańców Warszawskich i Armii Krajowej z Winną. Jedynym otwartym skrzyżowaniem będzie skrzyżowanie Pocztowej, Robotniczej i Królewieckiej, ale z Pocztowej w Królewiecką będzie można skręcić tylko w prawo – odcinek Królewieckiej od Pocztowej do ul. Osińskiego będzie jednokierunkowy.
       – Co najmniej do września nie będą kursowały tramwaje z Placu Słowiańskiego do pętli Druska i Saperów. Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje będą jeździć tylko od pętli Ogólna, przez ul. Obrońców Pokoju, Browarną, Królewiecką oraz bezpośrednio przez ul. Płk. Dąbka do pętli Marymoncka.
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • na razie to mówienie o tym i wycinka drzew idzie najlepiej. drugi rok już. ..
 • gadka szmatka a nic sie nie dzieje od 3 lat
 • Jakby nie można było w pierwszym etapie inwestycji zakończyć budowy ulicy Nowej (koło Alstomu), odciążyć tym samym ruch w tej okolicy, a dopiero później zamykać Robotniczą. Co tu się będzie działo rano w czasie dojazdów do pracy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda....(2012-03-02)
 • Róg Browarnej i Brzeskiej to chyba stary cmentarz żydowski, ale może się mylę. ..
 • ZARAZ to jest BAKTERIA !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ELBLĄKI(2012-03-02)
 • Czy nie można na czas remontu zostawić z 2-3 tramwaje (np. poniemieckie) na odcinek od pętli Druska do pętli Saperów? Ciepło jest to chyba nie muszą być magazynowane na noc, wystarczy ochrona. Ułatwiłoby to dojazd do centrum/ratusza/sądu osobom starszym, a młodzieży do szkół, bo szczerze wątpię aby autobusy były na tyle wydolne a dodatkowo można by było przetestować czy taka linia Saperów-Druska miała by sens ekonomiczny i społeczny pozostać na dłużej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tadek45(2012-03-02)
 • nie wiedziałem, że na Browarnej lato jest :D chyba sie tam przeprowadze
 • Ciekawe kiedy na ul. Browarnej będą remontowane tory tramwajowe na całej długości i kiedy zostaną dobudowane tory by skończyło się czekanie na mijankę. Kiedy będą światła dla tramwaju na ul. Królewieckiej koło Banku i na Placu Słowiańskim. I kiedy płotki koło torów zostaną uzupełnione i odnowione-ruina sypiąca się.
 • Niestety, ale Madga ma rację. Nie można szybko wybudować nowej jezdni od Niskiej do Stoczniowej a potem wyłączyć z ruchu odcinka i Browarnej i Robotniczej?? Myśleć w tej Eurovii, myśleć!!!!!. I w ratuszu też by trochę pomyśleli - chyba że ich myślenie boli. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany żywotnie(2012-03-02)
 • Niestety Magda nie ma racji bo skrzyżowanie na Robotniczej przy Alstomie zniknie w ramach całej przebudowy; ) A co do torów tramwajowych to będa wymieniane podczas tej przebudowy, oj bedzie sie działo!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2012-03-02)
 • Zeby tylko nie dokopali sie do mierzei bo nasze miasteczko bedzie drugim Hamburgiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kopacz(2012-03-02)
 • Tylko drzew żal. ..
Reklama