UWAGA!

Teraz ja - Wysepka zamiast miejsca parkingowego

Elbląg, Wysepka zamiast miejsca parkingowego

Niektóre elbląskie inwestycje idą w złym kierunku. Pomijam już czas trwania i sposób organizacji inwestycji, który bywa karygodny i w Gdańsku byłby nie do pomyślenia. Elbląg, jeżeli chce być miastem prężnie się rozwijającym, powinien stawiać nie tylko na dochody, ale też na komfort i zadowolenie mieszkańców.

Mam na imię Michał, mieszkałem w Elblągu przez kilkanaście lat. Sześć lat temu wyjechałem do Gdańska na studia (Politechnika Gdańska), rok temu je skończyłem i zostałem w Gdańsku, aktualnie tam mieszkam i pracuję. Do Elbląga wracam jednak co kilka tygodni, odwiedzić rodzinę mieszkającą w centrum i znajomych. Podczas tych odwiedzin mam przyjemność (czasem wątpliwą) oglądać, co się zmieniło w Elblągu od mojej ostatniej wizyty.
       Niestety, niektóre inwestycje idą w złym kierunku. Pomijam już czas trwania i sposób organizacji inwestycji, który bywa karygodny i w Gdańsku byłby nie do pomyślenia. Nie zamierzam pisać ogólnikowo, pragnę przedstawić jeden przypadek z najbliższej okolicy.
       Elbląg, jeżeli chce być miastem prężnie się rozwijającym, powinien stawiać nie tylko na dochody, ale też na komfort i zadowolenie mieszkańców. Samochodów przybywa, a w centrum miejsc parkingowych ubywa. Przykład z trwającej modernizacji ulicy Ratuszowej. Wyraźnie widać, że po przebudowie miejsc parkingowych ubędzie, sam wjazd został zwężony, co może być przyczyną stłuczek.
       Na załączonych zdjęciach widać budowane niepotrzebne wysepki, które ograniczają ilość miejsc parkingowych. W przypadku tak małej ulicy, jak Ratuszowa, jest to „jedynie” około 15 miejsc mniej. Należy jednak pamiętać, że to stanowi około 40 proc. wszystkich miejsc parkingowych na tej ulicy (przed modernizacją). Strach pomyśleć, co by się działo, gdyby okazało się to trwałą tendencją w przypadku wszystkich modernizowanych ulic w centrum Elbląga...
       Niniejszy tekst napisałem w celu pokazania problemu rozpoczęcia dyskusji na temat kierunku rozwoju Elbląga.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.3 10 35

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • spoko, postawi sie parkometry i ciecia do wlepiania mandatow (czychajacego za rogiem) i problem miejsc sie rozwiaze. Za to okoliczne chodniki i podworka beda obstawione przez samochody. Tak tu juz jest. .. .po prostu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  katapultowac sie z miasta(2010-11-22)
 • Rozwuj Elblaga sie dopiero zacznie po 2 turze wyborow, koniec Elbaga mocherow, ZMIANY NA LEPSZE WŁAŚNIE SIĘ ROZPOCZYNAJĄ !!!!
 • W naszym mieście pan prezydent poczynił naprawdę wiele miasto zmieniło sie nie do poznania Dobry gospodarz to i dobre inwestycje Tak trzymać dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysztof 50(2010-11-22)
 • He he no to jest temat, zeby niejaki Balbuza z niejakiego FRE zaprosił na debątę prezydenta miasta. Może znowu przyjdzie 5 osob i potem doczekamy sie wielkiego referatu ze spotkania. Klawo jak cholera Egon?
 • zastanawiam się czy ten kto projektuje takie rzeczy, to ciotek pociotek z koneksjami - układowiec, bo nie może to być rzetelny i dobry projektant czyniący taką chałę. .. ..
 • Podziękujmy naszemu gospodarzowi za wszystko co do tej pory stworzył w naszym miasteczku Staje się piękne i nowoczesne Jestem szczęśliwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  basieńka aa(2010-11-22)
 • a to proszę przyjść z aparatem fotograficznym i pokazać ulicę OLKUSKĄ, brak dojazdu do ostatnich 4-rech posesji, brak chodnika - nowi radni do dzieła, głosowaliśmy na Was
 • Projekty z dużą ilością wywijasów wyglądają ładniej i jak widać trafiają w gusta akceptujących je osób. To że są beznadziejne ze strony użytkowej jest, jak widać, problemem tylko społeczeństwa. Bezmyślność i niekompetencja na niektórych stanowiskach jest obowiązkowa. Od dawna wiadomo że miejsc parkingowych brakuje, słitaśne duperelki zostaną rozjeżdżone przez upychających się na siłę kierowców.
 • Dzieki Michale, chciałem napisać dokładnie to samo, zabrakło czasu a może siły na walkę z elbląską głupotą. Niestety Elblągowi ciągle bliżej do kwiatonów z opon samochodowych jakie robiono w latach 70-tych przed biurami PGR-ów niż do współczesnej architektury miejskiej. Szacun.
 • założe sie ze ustwią tam parkoemtry :d
 • ekspercie, wytrzeźwiej.
 • niech zobaczą jaki parking-błoto mamy na robotniczej 210 koło apteki remedium ze smietnikiem na pierwszym planie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  europa?(2010-11-22)
Reklama