UWAGA!

Za lepszą wodę

Elbląg, Dyrektor EPWiK Tadeusz Grodziewicz
Dyrektor EPWiK Tadeusz Grodziewicz (fot. Damian Matwiejczyk)

Radni wyrazili dziś zgodę na to, by od Nowego Roku wzrosły w Elblągu ceny za wodę i odprowadzanie ścieków.

Tadeusz Grodziewicz, dyrektor Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji tłumaczy, że podwyżki mają związek z trwającą - współfinansowaną przez Unię Europejską - dużą modernizacją sieci wodociągowej.
     – Podwyżki są konieczne i najniższe z możliwych – zapewnia Grodziewicz. - W związku z inwestycją w ciągu trzech najbliższych lat wartość majątku EPWiK wzrośnie o pięćdziesiąt procent. Aby mieszkańcy odczuli to jak najmniej, poprosiliśmy Radę Miejską o obniżenie przyszłorocznego podatku od nieruchomości. Zmiana stawki dwuprocentowej na jednoprocentową znakomicie zmniejszyła wzrost opłat za wodę i ścieki.
     Przypomnijmy, od 1 stycznia za metr sześcienny wody elblążanie zapłacą o 16 groszy więcej niż obecnie, czyli 2,46 zł, a firmy - 11 groszy więcej, to jest 2, 57 zł. Za odprowadzanie ścieków mieszkańcy będą musieli zapłacić o 13 groszy więcej niż teraz, dla firm cena za tę usługę pozostanie bez zmian.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • woda i kanaliza to rzeczy odrębne, ale pan Gronkiewicz tłumaczy konieczność podwyżki cen za usługi jedne i drugie kosztami modernizacją sieci wodociągowej!, finansowanej w znacznej części z funduszy unijnych. Oczywiście obniżka podatku od nieruchomości powinna wpłynąć na złagodzenie wzrostu opłat ale przejściowo gdyż mówi się o wzroście majątku całej firmy EPWiK o 50% (zapewne zakopanego w ziemi) w najbliższych trzech latach. W opisanej sytuacji trudno zrozumieć zasadność podwyżki ceny za odprowadzenie ścieków na proponowanym poziomie, gdyż odnoszę wrażenie że ścieki płyną sobie swobodnie utartymi szlakami i zostaną obarczone mniejszymi podatkami
 • To jest rozbój w biały dzień w Elblągu jest wysokie bezrobocie, a wy podnosicie ceny wody i ścieków, za co mam płacić. Nad Jarem jest zła cyrkulacja wody odkręcam ciepłą a leci dłuższy czas zimna, i odwrotnie, a mam liczniki, mopże byście coś z tym w końcu zrobili.
 • Przepraszam , czy ten pan ma kitek z tyłu ? jeżeli tak , to czy dyrektor nie powinien być bardziej reprezentacyjny ? Bo ja tu bardziej showmana widzę...
 • Nad Jarem to jest taka woda, że równie dobrze mógłbym kran do ścieków podłączyć. Wali jak z d... konia !! A opłaty za wode powinny byc 200 % wyższe dla facetów z kitkami !! :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Samisepłaćcie(2005-12-01)
 • Dlaczego na naszych kranach osadza się starszna ilośc kamienia, co dziennie, w innych miastach z kamieniem a nawet nalotem nie mają problemów,
 • No nareszcie podwyżka. Nie mogłem się już doczekać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblązanin(2005-12-02)
 • "Dziękuję" radnym ,że się zgodzili bo przecież nie musieli
 • a może trochę zająć się zatrudnienie bi ludzie z EPEWiK snują się po mieście i nie mają co robić.Znam takie firmy na zchodzie to zatrudniają 1/3 ludzi.To napewno obniży koszty no ale zmniejszy świtę.To bzdura aby komunalka stanowiła jedne z większych firm w elblągu.
 • Wydaje mi się, że komuś sie w głowie pomieszało.Mieszkam na 1 Maja i to co leci z kranu nie można nazwać wodą .To są ścieki i jeszcze mam płacić drożej za tak fatalną wodę. Chyba trzeba tą sprawę nagłośnić dalej gdzieś w telewizji bo sobie Panowie z wodociągów jaja robią. Co mnie interesują koszty inwestycji. Mogli to przewidzieć, niech sobie pensja zmniejszą na konto dofinansowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mistrz(2005-12-02)
 • Tak naprawdę po tej inwestycji ( Malborska ) to nikt z cwaniaków z wodociągów nie zagwarantuje czystej wody to tylko takie biadolenie jak ci z rządu. Aby woda był czysta trzeba tysiące metrów rur wyczyścić, nie wspomnę o rurach w budynkach gdzie administarcja nic nie robi w tym kierunku. Czyli nadal bedziemy mieli gnój w domu ,bedą się zapychały krany, paliły pralki, zmywarki do naczyń, a darmozjady będą kasę liczyć.To jest cała Polska i jak tu ma być dobrze. Aż się scyzoryk sam otwiera.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mistrz(2005-12-02)
 • Po co to zdjęcie przecierz parada wolności jużsię odbyła.
 • czy to prawda, że prezes grodziewicz za 2004r dostał ponad 100 tys. złotych nagrody? Bo takie plotki słyszałem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wojtek(2005-12-02)
Reklama