UWAGA!

Za mało pieniędzy na strażnicę

 Elbląg, (wizualizacja KM PSP Elbląg)
(wizualizacja KM PSP Elbląg)

Drugi przetarg na budowę siedziby Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu po raz kolejny ujawnił rozbieżności finansowe pomiędzy oczekiwaniami strażaków a potencjalnych wykonawców.

Po fiasku pierwszego postępowania przetargowego na budowę siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu, strażacy okroili zamówienie i ogłosili nowy przetarg. Chęć wykonania pierwszego etapu budowy wyraziły dwie firmy, jednak ich oczekiwania finansowe okazały się zbyt duże jak na możliwości Straży Pożarnej.
       Strażacy chcieli przeznaczyć na pierwszy etap budowy 8,6 mln zł. Jak się okazało po otwarciu ofert – jest to w dalszym ciągu za mało, gdyż tańsza oferta opiewa na prawie 11 mln zł, a droższa na 11,5 mln zł.
       Przypomnijmy wyniki pierwszego przetargu: strażacy oszacowali koszt prac (w szerszym zakresie niż w drugim postępowaniu) na 10,5 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na 14,7 mln zł.
       W pierwszym etapie budowy planowano wykonać komplet prac w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych, wykopów, przepustów dla instalacji, wybudować budynek główny (siedzibę komendy i JRG nr 1) w stanie szczelnym, zamkniętym, z kompletną elewacją i dachem, kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowaniem podłoża pod posadzki oraz wykonać palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.
       Nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej ma powstać przy ul. Łęczyckiej w Elblągu.
      
SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama