UWAGA!

Zagłosuj na elbląski projekt

Elbląg, Zagłosuj na elbląski projekt

Projekt „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe" bierze udział w konkursie „Przymierz się", którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Instytucja Zarządzająca Programem Rozwój Polski Wschodniej. Można na niego głosować za pomocą Internetu.

Celem konkursu jest wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW.
       - Zachęcamy Państwa bardzo serdecznie do głosowania na elbląski projekt –apeluje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu. - Swój głos można oddać klikając na link http://przymierzsie.pl/projekty/projekt128.php.
       Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października. Informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronie konkursowej www.przymierzsie.pl.
       Zwycięski projekt, czyli ten, który uzyska najwięcej głosów, wygra promocję medialną w całym kraju i zostanie zaprezentowany w prasie ogólnopolskiej na łamach: Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki, Wprost, Przekroju, Tele Tygodnia. Kampania zrealizowana zostanie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
       W konkursie biorą udział projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, które znajdują się na liście projektów indywidualnych PO RPW oraz te, które zostały wyłonione w konkursie do dofinansowania do dnia 27 września 2009 roku. Łącznie 138 projektów z pięciu województw (lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko - mazurskiego).
       - Projekt pn. „Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe" realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej składa się z dwóch zadań – przypomina Joanna Urbaniak. - Pierwsze polega na budowie Centrum Logistycznego, które zajmować się będzie kompleksową obsługą inwestorów działających w Parku. Znajdą się w nim również instytucje naukowe i badawcze, instytucje sektora publicznego, finansowego, a także podmioty świadczące usługi w zakresie handlu, gastronomii, sportu i rekreacji.
       - Drugie zadanie polega na budowie dróg o łącznej długości ok. 2,8 km w obszarze IV subparku Elbląskiego Parku Technologicznego na terenie Modrzewiny Południe – teren naprzeciw aktualnie budowanego budynku Centrum Logistycznego wraz z odcinkiem biegnącym od Al. Jana Pawła II do ul. Mazurskiej oraz infrastrukturą techniczną – kontynuuje rzeczniczka elbląskiego magistratu.
       Wartość projektu wynosi 68.783.015 zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych wnosi 55.588.012 zł.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Może to jest i fajne. Gdyby w Elblągu było więcej młodych ludzi to by może naklikali zwycięstwo. A tak pozostaje tylko. .. błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli!
 • i dodajmy prorytet szkolnictwa zawodowego w elblagu- zawód fryzjerstwo męskie i damskie. .. ..
 • Za taką cenę. .. ? Nasze miasto niby na to stać? Może najpierw pobudowali by więcej mieszkań, dostępnych dla zwykłych ludzi. .. .Potem szkół i uniwersytetów, aby przyciągnąć studentów, i dopiero niech się bawią w takie projekty. .. I kto niby miał by z tego korzystać? Skoro większość wyemigrowała za granice, bąź pouciekali do innych miast?. .. Kolejna porażka Pana Słoniiny. .. :-/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka.(2009-10-01)
 • UM jest zabawny. Prośba o wsparcie umieszczona na PortEl znanym „ fan klubie UM i Prezydenta” pod przywództwem WG i PD i z wiernymi żołnierzami. Tu nigdy nie napisano nic pozytywnego ani obiektywnego ( no może o Orlikach) o UM i Prezydencie. Zagłosują ale na konkurencję - dla jaj i po złości. Nawet gdyby projekt był wspaniały to jest zły, bo wszystko jest złe w ich oczach co ma jakikolwiek związek z UM i Prezydentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-10-01)
 • Do Czerwonego: Jestes zdrajca Elblaga! Wynos sie z tego miasta!
 • Elblazanka: widac ze nie masz pojecia o tym projekcie, piszesz o uniwersytetach, ale to tez jest dla studentow. A zeby stworzyc uniwerek trzeba miec jakas baze, moze to bedzie kiedys częśc tej bazy. Zastanowilas sie nad tym? Co do mieszkan - unia nie dofinansowuje mieszkan.
 • Słowa i hasła wytrych, które nic nie znaczą a już najmniej są oparte o rachunek ekonomiczny i logistykę działań. Kolejne drzwi do lasu nam władza prokuruje - szykujcie pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-10-02)
 • tak jak fryzjerzy. .. .
 • Mam obawy, czy nasze miasto-w pojedynkę- stać na tak specjalistyczną, kosztowną w utrzymaniu, inwestycję. Byłem i jestem fanem traktowania Modrzewiny jako przyszłościowego, o różnorakim charakterze, rozwojowego zaplecza Elbląga; tak to też widziałem jako przewodniczący Komisji Infrastruktury RM w minionej kadencji. Jestem za częścią projektu tj. budową ogólnej(drogi)infrastruktury Modrzewiny, ale nazwa Park Technologiczny jest trochę nadużyciem. Park takowy to definicyjnie: "wyodrębnione miejsce, w którym istnieje baza naukowa tworząca innowacyjne rozwiązania, które dalej są wdrażane w istniejących tam podmiotach gospodarczych. Nie mamy, w całym Elblągu, ani na Modrzewinie takowej bazy naukowo-przemysłowej. Nie można jej zadekretować pomysłami profesora. Istnieje w Polsce kilkadziesiąt Parków, powstałych z autentycznego zapotrzebowania na innowacje, wychodzącego z mocno zakorzenionych podstaw, jakie stanowią np. wyższe uczelnie z tradycjami czy wielkie struktury przemysłowe. Są Parki w Płocku(jest Orlen), Legnicy(KGHM), nawet Zgorzelec, ale z elektr. Turów. Parki tworzą i zarządzają spółki z wieloma udziałowcami, to ważne w przypadku ryzyka. Tylko duże miasta biorą na siebie pełną odpowiedzialność. Czy u nas powstała spółka? Pocieszamy się, że większość środków daje Unia, ale to też nasze pieniądze. Centrum Logistyczne powstanie w przyszłym roku; czy ma jednak dla kogo świadczyć usługi. Wybudujemy więc i trzeba będzie to utrzymać. Chciałbym się w tym mylić i odszczekać moje krakanie. Ryszard Klim.
 • Niewątpliwie, zgadzam sie w całej rozciągłości z Panem Klimem. Mam jednak jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego władza w żaden najmniejszy sposób nie propaguje założeń i scenariusza budowy takich i podobnych przedsięwzięć? Czyżby wszystko było radosną twórczością naszych władców, którzy nas, miejscową społeczność mają za ignorantów????? Gdzie, więc są rozpropagowane te przedsięwzięcia jak i wiele innych, takich jak EUROPARK i chociażby budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej Ściany Wschodniej - do której niewątpliwie Elbląg należy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2009-10-03)
 • Aborygen, Elbląg i sciana wschodnia, chyba cię całkiem pogięło, spojrz na mapę i uspokój się. Fredek
 • A tobie Fredek pewno Słoninograd się pomerdał. Pod jakie województwo administracyjnie ćwoku podlegasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2009-10-04)
Reklama