UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • RobertKoliński Ale jak pisałem eony temu, że budowa przekopu Mierzei Wiślanej przyczyni się również do stworzenia i budowy własnej floty technicznej, transportowej i turystycznej w polskich stoczniach, co tylko przysłuży się polskiej gospodarce, to rożne cembały pisały, że Koliński z choinki się urwał, i że pieniądze w błoto, że najlepiej to nic nie robić i w ogóle po co to komu? Tymczasem minęło ledwie kilka wiosen. .. WTEM!:) Hashtagi: #LewicaRazem, #przekop, #postep, #RiGCz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  73
  40
  RobertKoliński(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - Czy płaci pan, panie Robercie podatki w tym przemiłym kraju ? Czy może przez przypadek ma pan dzieci ? Czy topienie forsy podatników w ilościach hurtowych w płytkich wodach Zalewu Wiślanego uważa pan za znakomity pomysł ? Czy zdaje pan sobie sprawę, że po ukończeniu tej inwestycji, żeby zabezpieczyć Żuławy przed powodzią, trzeba będzie wydać jeszcze przynajmniej ze 2 000 000 000 PLN, bo w przeciwnym razie wystawiamy się na ryzyko powodzi porównywalnej z tą z 1945 roku ? Czy ma pan świadomość, że wydawanie pieniędzy budżetowych na planową stratę to nie inwestycja tylko rażące marnotrawstwo ? Gdyby kaczy dół z przyległościami kosztował miliard zaś PME zwiększył wolumen przeładunków ponad 3 razy to pierwsze zyski netto pojawią się już po 400 latach ? Dziś epicka dewastacja śmiało idzie na przynajmniej 4 do 6 miliardów a panu wciąż się wydaje, że to świetny interes. .. Bez wątpienia TAK jest. Tylko nie znamy wszystkich beneficjentów, ale znamy fundatorów to uczciwi podatnicy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Ech, liberały-aferały - 76 lat po wojnie, 32 lata pracowniczego wyzysku, styropianowej grabieży Polski oraz oligarchicznej polityki dokładania kapitaluchom, a tym nic nie lepiej i ciągle tylko głupawa reaganomika w betonowych głowach:)Poczytalibyście klasyków ekonomii, o panu Keynesie, o reformach w ramach New Dealu, o tym jak powstawały światowe giganty np. w Korei (Południowej:)i skąd bierze się prawdziwy rozwój społeczeństw, to zrozumielibyście może, że inwestycje infrastrukturalne i zamówienia publiczne to motor rozwoju gospodarki oraz wzrost zamożności obywateli. Marnotrawstwem jest natomiast np. pompowanie kasy najbogatszym prywaciarzom w ramach np. Tarcz Antykryzysowych, którzy ją zwyczajnie przejadają i trwonią na np. luksusowe wczasy na Zanzibarze oraz spekulanckie inwestycje w kolejne nieruchomości. Na postawione zaś pytanie (jedyne w miarę mądre z całego tego wpisu)odpowiem również pytaniem: - A co GM przeszkadza zainwestowanie kolejnych 2 mld zł (kwota pewnie z sufitu, jak zwykle u neolibków, ale niech będzie)w zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław? Wadzą wam bezpieczne Żuławy i fakt, że pieniądze zostaną w regionie?:)#KapitalizmKanibalizm #NiszczNeoliberalizm ⚡💜✊🚩 Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  RobertKoliński(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - "Ech, liberały-aferały", do kogo się pan zwraca z tym bełkotem ? Kolejne pytanie: czy potrafi pan objawić na forum post polemiczny, w którym udałoby się panu zamienić bolszewickie gęganie i ataki "ad personam"na proste argumenty zrozumiałe dla czytających pańskie wypowiedzi ? GM rozumie, że wie pan czym pachną wycieczki "ad personam"? Co ma z kaczym dołem wspólnego polityka żónta wsparcia przedsiębiorstw w okresie pandemii ?! Uważa pan, że krach gospodarczy NATYCHMIAST jest lepszym rozwiązaniem ? Czy ma pan świadomość, że przedsiębiorcy korzystający z tej pomocy muszą udokumentować poniesione wydatki, a w przeciwnym razie grozi im zwrot całej dotacji wraz z odsetkami i sankcje karne przewidziane za wyłudzenie ? Jest pan populistą i dlatego koniecznie musi pan zapisać się do Populizmu i Socjotechniki. Wydatkowanie żadnej sumy na ochronę Żuław nie przeszkadza GM ponieważ to jest INWESTYCJA w najefektywniejszy region produkcji rolnej w Polsce, któremu taka ochrona należy się od lat. .. tylko nigdy nie ma pieniędzy. No to teraz powiększamy za 2,2 mld PLN ryzyko powodzi nie inwestując w ochronę Żuław, bo znowu okaże się, że nie ma pieniędzy, bo region otrzymał gigantyczne wsparcie na kaczy dół.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • RobertKoliński @GłębokaMyśl - Nom, dokumentują ci "bidni przedsiębiorcy"- tak dokumentują, że w Łodzi to nawet burd. .pszpszam, dom publiczny i agencję sutenerów z tego finansowali - wszystko udokumentowane! xD Skoro zatem inwestycja infrastrukturalne w region rolniczy nie przeszkadza, to dlaczego inwestycja infrastrukturalne w ten sam region turystyczno-transportowy tak neolibów w oczy kole? Czyżby tylko dlatego, że realizuje ją PiS?:)Czy Koliński został fanem Kaczyńskiego, to szczerze wątpię - niewątpliwie natomiast Kaczyński został fanem lewicy i Kolińskiego, i chyba czytuje nawet jego lewackie teksty, bo nijak inaczej nie idzie wytłumaczyć dzisiejszego wywiadu w Gazecie Polskiej:)[zdjęcie:)] Hashtagi: #TaxTheRich, #roszczeniowcy, #RasaPanow, #oligarchia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  RobertKoliński(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - GM zna przypadek, gdzie dotacja uratowała 40 miejsc pracy, a kwartalny fundusz płac przekracza kwotę dotacji. Jeśli wie pan o pieniądzach dla domu publicznego to musi pan też wiedzieć, że te pieniądze wrócą do budżetu. Czy potrafi pan objawić na forum post polemiczny, w którym udałoby się panu zamienić bolszewickie gęganie i ataki "ad personam"na proste argumenty zrozumiałe dla czytających pańskie wypowiedzi ? GM rozumie, że wie pan czym pachną wycieczki "ad personam"? to pytanie udało się panu "sprytnie"pominąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - Różnica pomiędzy inwestycją a dewastacją jest oczywista. Inwestycja poprawia warunki uzyskiwania lub wprost wpływa na powiększenie przychodów. Rolnicy żuławscy to obszarnicy i ich gospodarstwa powinny zostać podzielone w ramach reformy rolnej na takie po 5 ha. Dzięki takiemu posunięciu uzyskały status niewiadomoczego, a ich właściciele mogliby spokojnie zostać chłoporobotnikami jak za Edwarda G. i zamiast płacić jakieś podatki ich dzieci otrzymałyby pełne stypendia na uczelniach a do gospodarstw państwo mogłoby spokojnie zacząć dopłacać. .. bo inaczej nie udałoby się im przeżyć. Póki co jest jednak inaczej i Żuławy to najefektywniejszy region w produkcji rolniczej w Polsce. Dlaczego kaczy dół to dewastacja ? Przyczyna jest prosta. Wzrost przychodu głównego beneficjenta jest mocno niepewny, zaś całkowity wzrost przychodów regionu może okazać się chwilowy, bo już za pięć lat kaczy dół nie będzie atrakcją, bo spowszednieje. Czy GM jest przeciwna z powodu realizacji dewastacji przez Populizm i Socjotechnikę ? Proszę udać się na spotkanie z panem senatorem Wcisłą, on jest z opozycji w tym regionie, i zapytać go jak wspaniałą ideą jest kaczy dół dla tego regionu, pomimo zastrzeżeń jakie pan senator ma do szczegółów wykonawczych. Jeżeli NAJDROŻSZY przywódca czyta pańskie objawienia to wkrótce zastąpi pan posła Jerzego albo Leonarda. .. oni chyba nie oddadzą stołka bez walki. Gratulacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - Ładne określenie: "dlaczego inwestycja infrastrukturalne w ten sam region turystyczno-transportowy tak neolibów w oczy kole? "GM uznaje, że za część turystyczną uważa pan wzrost turystyki wodnej, jachty żaglowe i motorowe, bo raczej nie rowery wodne ani kajaki. Kto w tym pięknym kraju posiada wyżej wymienione środki transportu ? Czy aby nie dusiciele i wyzyskiwacze klasy robotniczej, krwiopijcy zwani posiadaczami środków produkcji, których dorobili się w bliżej nieokreślony sposób ? Ostatnie zdanie GM pozwoliła sobie ubrać w bolszewicko-leninowskie fatałaszki. .. Kogo będzie stać na opłatę za śluzowanie jednostki pływającej na tak dużym i kosztownym obiekcie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - Dopiero teraz żeście Koliński zauważyli, że Kaczyński ma mentalność starego komucha wyssaną z mlekiem matki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  zaskoczony(2021-04-07)
 • RobertKoliński @zaskoczony - Jarosław to jest ostatni prawdziwy marksista w PiSie, cała reszta zaprzedała się wrażemu kapitałowi i tylko kręci różne żałosne lodziki na boku, podczas gdy On jeden, państwowiec i wizjoner, jako ta Latarnia na oceanie wzburzonem i, nie przymierzając, Mojżesz prowadzi lud swój - ciemny - przez Morze Czerwone:)[Potrzebny jest maszynista, Którym jest On: Towarzysz, wódz, komunista? Kaczyński - słowo jak dzwon!] #RzekaDobroci, #OceanWrażliwości Hashtagi: #PoezjaUczyBawiWychowuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  RobertKoliński(2021-04-07)
 • @RobertKoliński - Brawo.
Reklama