UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zanim powstanie biurowiec, teren sprawdzą archeolodzy

 
Elbląg, Zanim powstanie biurowiec, teren sprawdzą archeolodzy

Teren przy ul. Warszawskiej, gdzie ma powstać biurowiec spółki Porta Mare utworzonej przez rządową agencję we współpracy z miastem, został właśnie ogrodzony. Do budowy jeszcze daleka droga, na razie rozpoczęły się w tym miejscu badania archeologiczne.

Jak poinformował nas Sławomir Mioduszewski z elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie, pozwolenie na przeprowadzenie badań archeologicznych zostało wydane 23 października i jest ono ważne do końca 2021 roku.

- 17 listopada inwestor powiadomił urząd o rozpoczęciu prac na działkach 207/2, 220/7, 220/10 przy ul. Warszawskiej – dodał Sławomir Mioduszewski w odpowiedzi na nasze pytania.

Przypomnijmy, że 1,5-hektarowy teren przy ul. Warszawskiej władze miasta przekazały aportem do spółki celowej Porta Mare, utworzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Jej zadaniem jest budowa biurowca o powierzchni 10 tys. m kw., którego koszt oszacowano na ok. 50 mln zł. Miałyby tu mieć swoją siedzibę firmy świadczące nowoczesne usługi biznesowe.

- Jesteśmy na etapie korporacyjnych spraw, a więc wszystkie rejestracje są za nami. Zrobiliśmy badania geotechniczne, jesteśmy w przededniu badań działki skanerem przez prof. Fabiana Welca. Prawdopodobnie z końcem czerwca te badania się rozpoczną. Teren będzie przeskanowany na cztery metry w głąb, jest to konieczne, ponieważ jest on objęty nadzorem konserwatora zabytków. Myślę, że przez okres wakacji, czyli zanim też nastąpi zmiana planu miejscowego zagospodarowania, będziemy mogli określić postępowanie na wyłonienie wykonawcy projektu – wyjaśniał Dariusz Andrzejewski, prezes spółki Porta Mare na czerwcowym posiedzeniu komisji gospodarki miasta.

- Teren został zabezpieczony przez wykonawcę badań archeologicznych - informuje dzisiaj prezes spółki Porta Mare. - Planowany budynek o charakterze biurowo-usługowym ma mieć powierzchnię około 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Obecnie prowadzone jest postępowanie na wybór autora dokumentacji projektowej. Na harmonogram dalszej realizacji przedsięwzięcia i jego koszt będą miały wpływ m.in. wyniki wykonywanych obecnie badań.

Z informacji z Urzędu Miejskiego wynika, że spółka nie wnioskowała jeszcze o pozwolenie na budowę biurowca.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama