UWAGA!

Jadwiga Król podbiła Warszawę!

 
Elbląg, Zaskoczona Jadwiga Król, obok: Dorota Warakomska, Henryka Bochniarz, Kinga Rusin
Zaskoczona Jadwiga Król, obok: Dorota Warakomska, Henryka Bochniarz, Kinga Rusin (fot. dk)

Niesamowite zaskoczenie, ogromny szok, łzy szczęścia - wszystko to zgotowały elblążance Jadwidze Król, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, jej kongresowe koleżanki, prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz podczas IV Kongresu Kobiet (14 i 15 września) w Warszawie. Za swoją wieloletnią pracę na rzecz Kongresu, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz kobiet, Jadwiga Król zdobyła wyróżnienie Kongresu Kobiet.

Praca Jadwigi Król na rzecz Kongresu Kobiet została doceniona. Jej kongresowe koleżanki, a „matki” założycielki Kongresu, prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz nie dały po sobie poznać, że szykują dla niej wielką niespodziankę. Jest sobotni wieczór, nadchodzi moment rozdania nagród Kongresu Kobiet, ostatni punkt programu, zwieńczający bogaty program tego ogólnopolskiego wydarzenia. Jadwiga Król siedzi w pierwszym rzędzie. Obok niej Kazimiera Szczuka. Na scenę wchodzi prof. Magdalena Środa i tajemniczym głosem zaczyna czytać laudację na cześć pewnej drobnej blondynki, która niczego się jeszcze nie spodziewa. Mówi, że o tej blondynce mogłaby mówić przez półtorej godziny, tak wielkie są jej zasługi, tymczasem przeczyta tylko jedną stronę, która tylko pokrótce przedstawia historię jej życia, jej poświęcenie, zaangażowanie i serce włożone na rzecz osiągnięć Kongresu. Napięcie rośnie. Kim może być ta kochająca babcia i matka, ta zaangażowana w sprawy kobiet i sprawy swojego miasta i regionu kobieta? Zawsze uśmiechnięta, szczera, oddana drugiemu człowiekowi. Ja wiem już po trzecim przeczytanym zdaniu, o kogo chodzi. Odwracam się do niej, a ona się tylko uśmiechnęła nadal się niczego nie spodziewając. To właśnie nasza Jadwiga Król jest adresatką tych pełnych uznania i wzruszeń słów czytanych przez prof. Magdalenę Środę! Jadwiga wskakuje na scenę, w blasku fleszy, tłum fotoreporterów robi jej zdjęcia, łzy nie dają jej nic powiedzieć, udaje jej się tylko wykrzyknąć: „To dla Was Dziewczyny, kocham Was wszystkie, to dla Was to wszystko! To Wasza nagroda!”.
       Była to niesamowita radość nie tylko dla Jadwigi Król, lecz także dla nas, elblążanek. Byłyśmy dumne z tego ogromnego wyróżnienia, z Jadwigi Król. Elblążanki krzyczały z widowni. Z daleka widać było roześmiane kobiety w czerwonych koszulkach wymachujące żółtymi chustami: „Jadwiga, Jadwiga!”, a potem „Warmia i Mazury pną się do góry!”. Potem wszystkie wskoczyły na scenę, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z .... premierem Donaldem Tuskiem, który pojawił się na kongresie. Jadwiga Król zdążyła zamienić z nim nawet kilka słów. Potem był czas na wywiady, a gratulacjom nie było końca.

 


       - Jestem bardzo szczęśliwa i zaskoczona. Nic nie wiedziałam o nagrodzie – mówi wzruszona Jadwiga Król. - Dopiero, gdy prof. Magdalena Środa kończyła czytać słowa na mój temat, zaczęłam się domyślać, że może to mnie chodzi. Byłam bardzo wzruszona wchodząc na scenę. Popłakałam się, potem podziękowałam pani Bochniarz i pani Środzie. To wyjątkowe wyróżnienie dla Warmii i Mazur, wyjątkowe wyróżnienie dla Elbląga – dodaje. - Dziewczyny tak niesamowicie potrafią się zintegrować. Chętnie przyjeżdżają na kongresy. Bardzo ważne jest dla mnie, że każda kobieta wyjeżdża z tego kongresu naładowana pozytywnie i pełna energii. Jestem szczególnie dumna z tych pań, a są to często panie z terenów wiejskich, które odważyły się wypowiedzieć przed kamerami do mediów o swojej sytuacji na wsi, o swoich problemach, o tym, co chciałyby zmienić. Jestem bardzo wdzięczna władzom marszałkowi Jackowi Protasowi, prezydentowi Grzegorzowi Nowaczykowi, że sfinansowali naszą podróż do Warszawy i nasze czerwone koszulki, przez które jesteśmy na kongresie tak zauważalne. Myślę, że władza w ten sposób pokazuje, że rozumie potrzeby kobiet i ich walkę o lepszy los – kończy elblążanka.
       Jadwiga Król i w tym kongresie pozostawiła po sobie niezatarty ślad. Obecnie wraz i innymi elblążankami walczy o poprawę sytuacji opiekunów zajmujących się osobami zależnymi, ale o tym w osobnym artykule. A następny kongres już za rok. Kobiety z Elbląga i okolic nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa!
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jadwiga (Andegaweńska) - pierwsza Kobieta Król Polski. .Jadwiga Król, to brzmi pięknie. .:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  imperator(2012-09-16)
 • Gratulacje Pani Jadwigo!!!
 • O rany. .. :(((
 • Kongres potrzebny jak dziura w moście! Nic z niego nie wynika, żadnych konkretnych efektów! Tusk, który obiecuje "suwak" na listach wyborczych, Nowaczyk, który ufundował paniom koszulki (łał ale czad!). "Warmia i Mazury pną się do góry"- ile razy jeszcze trzeba przypominać, że Elbląg to nie Warmia ???!!!
 • Jadziu, cyganka prawdę Ci powie jesteś na szczęśliwej drodze. Twoje wieloletnie starania będą wynagrodzone. Tak mówią gwiazdy. Tylko dziewczyno uważaj ! Łaska pańska na PO-spolitym koniu jeździ. W koło Ciebie złe kobiety. Ta Kinga - uważaj Jadziu już niejednego lisa zamknęła w kurniku. A Kazia Szczuka - niech Cię nie zwiedzie jej uśmiech dziewczęcy, a Środa nie na darmo mówią, żeby była już niedziela. Uważaj i bądź czujna. A już niedługo pójdziesz w posły. Cyganka prawdę Ci powie. Nie chodź, w tej byle jakiej koszulinie. Chyba, że do wyborów. Po wyborach, kup sobie ładną garsonkę lub żakiecik. Pamiętaj Jadziu, o starej cygance bo wielu mi przed wyborami obiecało, a po wyborach jak to bywa zapomniało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cz - yganka(2012-09-16)
 • i do kompletu: 18.30 Kanał TVP Historia-będzie ELBLĄG. Pozdrowienia dla Pani Jadwigi!
 • Pani Jadwigo czy wykrzykując ze sceny słowa - „ To dla Was Dziewczyny, kocham Was wszystkie, to dla Was to wszystko! To Wasza nagroda!” miała Pani na myśli podniesienie wieku emerytalnego dla "dziewczyn" o siedem lat przez rząd D. Tuska ???? Czy na kongresie kobiet które tak gorąco witały premiera poruszany był problem wieku emerytalnego kobiet ????? Czy ze spokojnym sumieniem może Pani powiedzieć że problemy i poglądy które były wyrażane na kongresie to są codzienne problemy KOBIET POLSKICH czy tylko profesor Środy i Kazimiery Szczuki i im podobnych ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  58 letni zgred(2012-09-16)
 • Czy wyzwolone panie poruszyły problem podniesienia wieku emerytalnego do 67r. życia???
 • czy to nie ona głosowała ZA podniesienie czynszu o 100%????Serdecznie dziękujemy-kobiety za to zapłacą, tak, dla wiadomości
 • niestety za wiele treści w wypowiedzi tej Pani nie znalazłam, jakieś podziękowania za koszulki i nic sensownego, czyli tak jak zawsze. .. .integrowały się, śmiały się, wzajemnie adorowały, a gdzie jakieś konkrety? warto byłoby sprecyzować za co KONKRETNIE to wyróżnienie, co zrobiono, czemu przeciwdziałano, jakie wymierne skutki i czyich działań, chociaż jeden przykład. .. proszę
 • Boże! przecież to już było ! ta pani gada jak za dawnych czasów, międli - po linii i na bazie !!! to koszmarne deja vu !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  normalna kobieta(2012-09-17)
 • O osiągnięciach elblążanek jest w osobnym artykule!Najlepiej krytykować. To wszystkim wychodzi najlepiej, właśnie krytykowanie! A tak naprawdę to Polska jest narodem zawistnym i wszelkie krytyczne uwagi właśnie z zawiści wynikają, ot co!
Reklama