UWAGA!

„Ach te baby...” i „Każdemu wolno kochać...”

 Elbląg, „Ach te baby...” i „Każdemu wolno kochać...”

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza na dwa wieczory w klimacie 20-lecia międzywojennego – „Ach te baby...” i „Każdemu wolno kochać... w Cafe Sax”.

Spektakl podzielony został na dwie części - na pierwszą składają się piosenki z lat 20-tych, na drugą zaś - z lat 30-tych XX wieku. To wspomnienie dawnych lat w widowisku muzycznym z piosenkami - o nieszczęśliwej miłości, o nocnych lokalach z fordanserkami i żigolakami, o pannach, które polują na męża i paniach, które już go mają.
     Na spektakl złożyły się popularne przeboje autorów i wykonawców dwudziestolecia międzywojennego, m. in. Zygmunta Karasińskiego Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Mariana Hemara, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Lody Halamy, Adolfa Dymszy, Eugeniusza Bodo, Jana Kiepury i Ludwika Sempolińskiego.
     Reżyserką obu części jest Ewa Marcinkówna, scenografię i kostiumy przygotowała Tatiana Kwiatkowska, zaś o ruch sceniczny zadbała Dorota Furman. Występują: Monika Andrzejewska, Marta Masłowska, Teresa Suchodolska-Wojciechowska oraz gościnnie Ewa Tucholska. Paniom towarzyszy męski zespół muzyczny.
     „Ach te baby...” i „Każdemu wolno kochać” będzie można oglądać w blokach weekendowych, najbliższy 28 i 29 października. Zawsze o godz. 19. Bilet na jeden wieczór kosztuje 25 zł, zaś karnet na dwa - 40 zł.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama