UWAGA!

Bułgarska dramaturgia przy stoliku

Elbląg, Bułgarska dramaturgia przy stoliku

"Orkiestra Titanic" bułgarskiego dramaturga Christo Bojczewa to kolejna propozycja w ramach cyklu Scena przy stoliku. Spotkanie odbędzie się 20 listopada (sobota) o godz. 17 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka. Wstęp wolny.

Kolejna odsłona w ramach cyklu spotkań artystycznych pn. Scena przy stoliku oraz Dyskusyjny Klub Teatralny. Tym razem wysłuchamy tekstu bułgarskiego autora. Opuszczona stacyjka kolejowa, a na niej czworo życiowych rozbitków, którzy topią smutki w alkoholu i czekają... Czekają na pociąg, którym odjadą gdzieś daleko, do lepszej przyszłości. Ale żaden z przejeżdżających ekspresów nie zatrzymuje się w tym dziwnym, zapomnianym przez wszystkich miejscu. Pewnego dnia jednak na stacji pojawia się tajemniczy iluzjonista – Harry – za sprawą którego bohaterowie zostają wciągnięci w splot niezrozumiałych i coraz bardziej niesamowitych zdarzeń.
       "Orkiestra Titanic" to przesiąknięta humorem i groteską opowieść o tęsknocie za innym, lepszym życiem, które – podobnie jak u Czechowa – znika w nieokreśloności marzeń, o iluzji, która wchłania wszystko, nie pozostawiając nawet nikłych śladów realności. Christo Bojczew – jeden z najwybitniejszych dramatopisarzy współczesnych - świadomie i błyskotliwie a jednocześnie przewrotnie odwołuje się do koncepcji świata jako teatru i do idei rzeczywistości, która jest jedynie mirażem, bo – jak mówi Harry – „sen nie jest życiem, aczkolwiek życie jest snem”. W obsadzie: Anna Suchowiecka, Leszek Andrzej Czerwiński, Krzysztof Grabowski, Jacek Gudejko oraz Marcin Tomasik.
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama