UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Dolina” bez Muminków

Elbląg, Zdjęcie ze spektaklu "Dolina"
Zdjęcie ze spektaklu "Dolina" (fot. nadesłane)

Można już obierać bezpłatne wejściówki na spektakl, który zagra grupa teatralna „Deja vu” działająca przy Światowidzie. „Dolinę", bo taki jest jego tytuł, zobaczyć będzie można w poniedziałek, 21 września o godz. 19.

Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza na Scenę Na Piętrze na kolejną odsłonę Good Artcoutries Festiwal. Tym razem zobaczyć będzie można spektakl inspirowany książką Tove Jansson „Listopad w Dolinie Muminków", choć Maminki tu nie występują.
       - Poruszyła mnie w tej opowieści samotność i tęsknota za spełnionym marzeniem - mówi reżyserka Edyta Machul. - Ale myślę, że dla każdego z aktorów „Deja vu" spektakl jest o czymś innym. Dla mnie jest o wędrówce za marzeniem. Wyruszamy w podróż i może ktoś, kto zobaczy spektakl też zdecyduje się wyruszyć?
       W spektaklu wystąpią: Aneta Brzykca, Anna Jankowska, Ireneusz Kalita, Patrycja Karczewska, Sandra Świerczyńska, Anna vel Mama Stefana.
       Wejściówki odbierać można w kasie Światowida.
       Z kolei 22 września o godz. 19 odbędzie się pokaz sześciu filmów dokumentalnych, powstałych podczas projektu „Rosja-Polska. Nowe spojrzenie", organizatorami którego byli firma producencka Eureka Media oraz Instytut Adama Mickiewicza.
       - Filmy, powstałe podczas projektu, obejrzało do tej pory ponad 5 milionów widzów, a liczba zorganizowanych projekcji objęła co najmniej 502 pokazy i emisje telewizyjne - mówi Inesa Janta-Lipińska ze Światowida.
       Filmy te zdobyły łącznie aż 44 nagrody na różnych festiwalach i przeglądach kina niezależnego i filmów dokumentalnych. Kino Światowid" pokaże: „Bajkę", „Zagórz - przystanek końcowy", „Elektryczkę", „O prawdzie", „7x Moskwa" i „Bielińskiego 6".
       Spektakl i projekcje filmowe są częścią II edycji Good Artcountries Festiwal, który zainaugurowany został 6 września spektaklem Teatru Dramatu Plastycznego „Eliksir" z Sovietska.
       - Tego samego dnia odbyło się spotkanie uczestników i koordynatorów projektu „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła" - mówi Aleksandra Bednarczuk, organizatorka. - Rozmawialiśmy m.in. o zasadach współpracy i partnerstwa krajów uczestniczących w projektach międzynarodowych oraz omawialiśmy przyszłą współpracę.
       Od 21 września na holu przy małej sali kina Światowid oglądać będzie można wystawę zdjęć z projektu „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła", w ramach którego powstał Good Artcountries Festival.
       Przypomnijmy, trójstronny projekt dofinansowany był z Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama