UWAGA!

Elbląski Światowid ma „nosa” do dobrych filmów

Elbląg, W ramach projektu Gdynia Dzieciom -  dzieciaki na planie filmowym
W ramach projektu Gdynia Dzieciom - dzieciaki na planie filmowym (fot. CSE Światowid)

Aż dwa z sześciu wyświetlanych przez kino Światowid w czasie Replik filmów, zostały nagrodzone - Złote Lwy 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał film „Rewers" Borysa Lankosza, zaś nagrodę za debiut reżyserski zdobyła Katarzyna Rosłaniec za film „Galerianki".

- Po raz kolejny, po zorganizowanym przez nas Wieczorze Oscarów, na którym prezentowaliśmy film „Slumdog. Milioner z ulicy", udało nam się celnie wytypować triumfatora – cieszą się pracownicy kina.
       Zwycięski film, zgodnie z przewidywaniami krytyków filmowych i dziennikarzy, zdominował tegoroczny festiwal. Oprócz Złotych Lwów, „Rewers" został nagrodzony pięcioma wyróżnieniami: za pierwszoplanową rolę kobiecą - Agata Buzek, za drugoplanową rolę męską - Marcin Dorociński oraz za zdjęcia, muzykę i charakteryzację. Otrzymał też pięć nagród pozaregulaminowych, w tym nagrody publiczności oraz dziennikarzy. Film ten będzie ponadto walczył o Oscara w kategorii Film Nieanglojęzyczny. Warto podkreślić, że „Rewers" to debiut reżyserski Borysa Lankosza.
       Kolejny nagrodzony film – „Galerianki", debiut Katarzyny Rosłaniec - zyskał największe zainteresowanie elbląskiej publiczności. Bilety zostały wyprzedane do ostatnich miejsc.
       - Frekwencja na tegorocznych Replikach była wyższa niż rok temu - przez tydzień kino Światowid odwiedziło ponad 3 tysiące osób - mówi Natalia Klonowska, koordynator pracy kina Światowid. - Najważniejsze jest jednak to, że elblążanie wychodzili z pokazów zadowoleni - mamy nadzieję, że oznacza to zwiększenie zainteresowania polskim filmem.
       Również towarzysząca festiwalowi Gdynia Dzieciom pokazała, że festiwale filmowe to nie tylko absolutnie poważne traktowanie kina i nawet dla najmłodszych znajdzie się coś interesującego. Centrum Światowid odwiedziło
       około 1,5 tys. dzieci, na których szczególnie duże wrażenie zrobił prawdziwy plan filmowy - w piątek dzieciaki poprzez zabawę mogły oswoić się z kamerą i aktorstwem.
       Ci, którzy nie odwiedzili kina Światowid" w ubiegłym tygodniu, mogą jeszcze obejrzeć tu dwa filmy gdyńskiego festiwalu - od 25 września do 8 października zobaczyć można raz jeszcze obrazy „Janosik-prawdziwa historia" oraz „Enen".
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama