UWAGA!

Jesienne popołudnia z kinem Światowid

 
Elbląg, Jesienne popołudnia z kinem Światowid
fot. Michał Kalinowski

We wrześniu i październiku kino „Światowid” szykuje sporo interesujących propozycji filmowych. Będą bajki dla najmłodszych, kinowe premiery, zagraniczne superprodukcje i najbardziej wyczekiwane produkcje rodzimego przemysłu filmowego.

We wrześniu wśród polecanych przez kino tytułów jest propozycja kinowa dla najmłodszych, jest również jedna z najważniejszych polskich premier kinowych 2012 roku, a także dramat kostiumowy opowiadający historię królewskiego trójkąta miłosnego.
      
       „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”

       Ukochane przez wszystkie dziewczynki wróżki wracają do kin w 3D . Tym razem w Przystani Elfów trwają przygotowania do zimy. Jak o każdej porze roku wróżki mają masę pracy. Jest jednak coś co rozprasza uwagę Dzwoneczka…
      
       „Jesteś Bogiem” ( w kinie od 21 września do 4 października)
       Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. W rolach głównych: Marcin Kowalczyk, nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Tomasz Schuchardt , Dawid Ogrodnik , Marcin Dorociński Dorota Kolak, Przemysław Bluszcz, Arkadiusz Jakubik.
      
       „Kochanek Królowej”
       Dramat kostiumowy opowiadający historię królewskiego trójkąta miłosnego. Młoda królowa Karolina Matylda Hanowerska, żony króla Chrystiana VII ma romans z nadwornym medykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Film Nikołaja Arcela to fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.
      
       „Bitwa pod Wiedniem” (od 12 października do 1 listopada)
       Zrealizowana z ogromnym rozmachem międzynarodowa superprodukcja, przedstawiająca jeden z najważniejszych momentów w dziejach Europy i świata. Występują m.in. Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda - Curuś, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Skolimowski.
      
       „Skyfall”
      
Z kolei w październiku na ekranie kina pojawi się zrealizowana z ogromnym rozmachem międzynarodowa superprodukcja, przedstawiająca jeden z najważniejszych momentów w dziejach Europy i świata oraz najnowszy, 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości – Jamesie Bondzie.
      

       Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes - twórca m.in. „American Beauty”, „Drogi do szczęścia” i „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”. Film będzie kontynuacją stylu „nowego” Bonda, który zapoczątkowało przełomowe „Casino Royale” z Danielem Craigiem w roli głównej. W „Skyfall” zobaczymy również nowe gorące gwiazdy: Javiera Bardema w roli czarnego charakteru oraz Ralpha Fiennesa, którego postać owiana jest do tej pory tajemnicą. W roli dziewczyny Bonda wystąpi zjawiskowa Bérénice Marlohe.
      
       W październiku zapraszamy również na nowy sezon operowy w kinie „Światowid”. W cyklu The Metropolitan Opera Live In HD na melomanów czeka wiele interesujących propozycji repertuarowych. Wśród wybitnych kompozytorów, których utwory będzie można obejrzeć są między innymi Verdi („Otello”, „Bal Maskowy”, „Aida”), Mozart („Łaskawość Tytusa”) czy Wagner („Parsifal”).
      
       Szczegółowy repertuar na stronie.
      
       Ceny biletów na seanse: 3D -17 zł normalny i 15 zł ulgowy; 2D – 14 zł normalny i 12 zł ulgowy.
       The Metropolitan Opera Live In HD - 50 zł., bilet grupowy (powyżej 5 osób) - 40 zł.
      
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama