UWAGA!

Już dziś Elbląg na dużym ekranie

 
Elbląg, Panorama Fromborka
Panorama Fromborka

Dziś (12 października) o godz. 18 w sali kina „Światowid” zainaugurowany zostanie kolejny sezon cieszącego się od 10 lat niesłabnącym powodzeniem cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tematem seansu będzie „Operacja na Fromborku”. Tytuł sugeruje, że będą to filmy opowiadające o „Operacji 1001 Frombork”.

- Rzeczywiście, obchodzona w tym roku 50-ta rocznica rozpoczęcia operacji zainspirowała mnie do przypomnienia tej niezwykłej historii – mówi Juliusz Marek, twórca cyklu i jego prowadzący. - Tysiące harcerzy z całej Polski przyjeżdżało do zniszczonego miasteczka na Warmii, by w wakacje ciężko pracować, zamiast wypoczywać. Pracowali trzy dni w tygodniu i byli z efektów swojej pracy bardzo dumni. Oczywiście odbywało się to w realiach PRL-u, ale nigdy nie słyszałem narzekań od tych, którzy w operacji uczestniczyli.
       Frombork w czasie działań wojennych został mocno zniszczony. Tak bardzo, że nawet na kilka lat stracił prawa miejskie. Czy widzowie zobaczą, jak to miasto wyglądało przed wojną?
       - Tak, są takie filmy i je pokażemy. Atrakcyjność Fromborka zawsze była duża i miasto to wielokrotnie było filmowane. Kręcono tu też filmy fabularne i nie tylko o przygodach pana Samochodzika – dodaje Juliusz Marek. - Zapraszam do kina, bo filmy trzeba oglądać.
       Seans „Operacja na Fromborku” rozpocznie się dziś, 12 października o godz. 18 w dużej sali kina „Światowid”. Wstęp wolny.

       Patronem medialnym "Elbląga na dużym ekranie" jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama