UWAGA!

Kamień i popioły

2010-12-09
Aktualizowany 2010-12-17 09:32
Elbląg, Kamień i popioły

To tytuł dramatu, który zaprezentowany zostanie podczas kolejnego spotkania w ramach Sceny przy stoliku. Dzię (17 grudnia) miłośnicy teatru będą mogli posłuchać i zobaczyć, jak aktorzy – bez kostiumów, rekwizytów – mierzą się z tekstem Daniela Danisa.

„My - Wy - Oni" to temat tegorocznych spotkań w ramach Sceny przy stoliku i Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Podczas kolejnego spotkania będziemy mieli okazję wspólnie przyjrzeć się dramaturgii kanadyjskiej. Opowieść zaczyna się w chwili, kiedy tragedia się już dokonała. Każda z postaci „Kamienia i popiołów" przedstawia swoją historię i choć wszyscy krążą wokół tego samego wątku - to jednak nie opowiadają o tym samym. Ich tętniące żarliwymi emocjami opowieści to próba zrozumienia tego, co się stało. Dlaczego ucieczka przed przeżytym dramatem skończyła się zbrodnią? Dlaczego poszukiwanie miłości miało tak tragiczne skutki? I wreszcie, czy wszystko to był tylko żart czy okrutny w skutkach eksperyment? Jedno nie ulega wątpliwości: nad wszystkimi bohaterami "Kamienia i popiołów" zawisło fatum. Gdyby tak nie było nie poznalibyśmy ich historii.
       Kanadyjski dramatopisarz Daniel Danis okrucieństwo opowieści równoważy pięknym, poetyckim językiem. Dzięki niemu „Kamień i popioły" to nie tylko historia kryminalna, ale również współczesny moralitet: o samotności, poszukiwaniu sensu, okrucieństwie i czającej się na jego krańcach zbrodni.
       W obsadzie aktorzy: Anna Suchowiecka, Hanna Świętnicka-Grabowska, Leszek Andrzej Czerwiński i Lesław Ostaszkiewicz. Zapraszamy na wspólne spotkanie ze współczesnym dramatem, ostatni raz w tym roku - Mała Scena u Sewruka, wstęp wolny.
      
       Scena przy stoliku i Dyskusyjny Klub Teatralny - Kamień i popioły - 17 grudnia - godz. 18.
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie Teatr Stolikowy, ale ciężka praca z twórczym Reżyserem teatralnym - nad Nowym spektaklem. Tego Wam potrzeba. Prawdziwy Dramat i wymagający twórca-dyktator. Oto droga do sztuki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kalina T.(2010-12-09)
 • Wyrażne czytanie tekstu to praca dla adeptów. Nadszedł czas na prezentację Wielkiej Sztuki. Inaczej zostanie tylko msza żałobna - za Teatr. .. Dramatyczny.
 • Ostatnia Premiara tego Tartru to już twardy dowód : pozostała tylko Msza Załobna Koncelebrowana. Potem opuszczenie pomieszczeń i uroczysty pochód przez miasto - do najbliższej tawerny. Tam nastąpi rozwiązanie Sceny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lola G.(2010-12-16)
 • Chciałam zapytać czy moje przedmówczynie wogóle kiedykolwiek były na takim spotkaniu z serii"Scena przy stoliku". Aha i kiedy ostatnio były w teatrze tak od siebie? Z tego co tu czytam wnioskuję, że nie były i z teatrem nic wspoónego nie maja, wiec po co takie opinie? Pójdź, zobacz, potem napisz! Uważam, że Teatr w Elblągu jest czymś fantastycznym, spróbuj go poznać a nie krytykujesz!!! Pozdrawiam całą ekipę teatru:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tuśka(2010-12-17)
Reklama