UWAGA!

Kinowoche: Biegnij, jeśli możesz

 Elbląg, Kinowoche: Biegnij, jeśli możesz

Poprzez główne motto tegorocznego Festiwalu - „Świat Sąsiadów - Nachbarwelten" - organizatorzy chcą krzewić przyjazne stosunki sąsiedzkie, które łączą Polskę i Niemcy oraz ciągle je wzmacniać. We wtorek, 17 maja w kinie Światowid będzie można obejrzeć film „Biegnij, jeśli możesz", pokazywany w ramach Tygodnia Kina Niemieckiego.

Ben jest niepełnosprawny. Po ciężkim wypadku, jakiemu uległ kilka lat wcześniej, porusza się na wózku inwalidzkim. Chociaż trudno mu pogodzić się z zaistniałą sytuacją, stara się nie tracić humoru i tylko czasami ofiarami jego frustracji padają młodzi opiekunowie, odbywający u niego służbę cywilną.
       Tak jest dopóki nie pojawi się kobieta. Codziennie przejeżdża ona na rowerze obok jego domu, z wiolonczelą na plecach. Ale takie dziewczyny nie zakochują się w chłopakach na wózkach, więc Ben uważa, że nie ma u niej najmniejszych szans. Tak przynajmniej mówi Christianowi, który opiekuje się nim w ramach pracy społecznej. Christian to miły facet i obydwaj szybko się zaprzyjaźniają. Dopóki w ich życie nie wkroczy młoda wiolonczelistka, Annika, dla której obywaj tracą głowy. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Annika jest również rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami: z początku podoba jej się radosny, beztroski Christian. Jednak sprawy przyjmują niespodziewany obrót i Ben i Anika zbliżają się do siebie. Ich związek rozwija się, a bohaterowie muszą nie tylko stawić czoła swoimi najbardziej skrajnym stanom emocjonalnym, ale i dojrzeć.
       Reżyseria: Dieter Bruggemann
       Scenariusz: Anna Bruggemann
       Obsada: Robert Gwisdek, Anna Bruggemann, Jacob Matschenz
       Gatunek: dramat
       Produkcja: Niemcy, 2010
       Czas trwania: 112 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
       Film „Biegnij, jeśli możesz” we wtorek, 17 maja o godz. 17 w kinie Światowid.
       Cena biletu: 8 zł.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama