UWAGA!

Kolejny plebiscyt kinomaniaków

Elbląg, Plakat jednego z filmów biorących udział w plebiscycie
Plakat jednego z filmów biorących udział w plebiscycie

Do 19 grudnia trwa kolejny, czwarty już plebiscyt kina Światowid. Spośród pięciu tytułów elblążanie mogą głosować na te, które ich zdaniem są najciekawsze. Zwycięskie filmy pokazane zostaną w kinie.

Pogrzebany
       sensacja/thriller, Hiszpania, USA, 2010, 95 min.
       Prywatny przedsiębiorca zostaje porwany w czasie wykonywania zlecenia w Iraku. Mężczyzna budzi się zakopany w trumnie na pustyni, a jedynymi przedmiotami, jakie przy sobie znajduje są telefon komórkowy, świeca i nóż.
       W głównych rolach: Ryan Reynolds, Jose Luis Garcia Perez
      
       Schronienie
       dramat, Francja, 2009, 88 min.
       Obraz znanego francuskiego reżysera Francoisa Ozon’a.
       Mousse i Louis są młodzi, bogaci i zakochani. Ten piękny obraz niszczą jednak narkotyki. Pewnego dnia para zapędza się zbyt daleko i Louis umiera z przedawkowania. Mousse udaj się wyjść cało, jednak dowiaduje się, że jest w ciąży. Zagubiona, wyprowadza się, byle dalej od Paryża. Kilka miesięcy później dołącza do niej brat Louisa.
       W głównych rolach: Izabelle Carre, Melvil Poupaud.
      
       Anioł nad morzem
       dramat, Belgia, Kanada, 2009, 86 min.
       Jest to historia Louisa – 12 letniego chłopca, który wiedzie beztroskie życie wraz ze starszym bratem Quentinem, matką Marią i zapracowanym ojcem Bruno. Mieszkają w Maroko, w przepięknej willi nad morzem. Bruno cierpiący na stany maniakalno-depresyjne zwierza się pewnego dnia Louisowi, że myśli o popełnieniu samobójstwa. To wydarzenie na zawsze zmienia życie chłopca, który od tej pory postanawia nie spuszczać ojca z oka. Strzeże go dniem i nocą, czując na sobie odpowiedzialność za życie ojca. Piękny i niezwykle poruszający film o utarcie dzieciństwa, pokazujący świat całkowicie z perspektywy małego Louisa.
       W głównych rolach: Anne Consigny, Olivier Gourmet.
      
       Soul Kitchen
       komedia, Niemcy, 2009, 99 min.
       66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 2009: Nagroda Jury dla reżysera: Fatih Akin, Nagroda Arca Cinemagiovani dla Fatih Akin.
       Zinos, właściciel podupadającej restauracji Soul Kitchen, zostaje nieoczekiwanie porzucony przez dziewczynę. Podłamany sercowym niepowodzeniem, zaniedbuje lokal, dając wolną rękę pracownikom. W restauracji zaczyna panować radosna anarchia. Kucharz gotuje to, co zawsze chciał gotować. DJ porywa ludzi do tańca między posiłkami, a awangardowi artyści urządzają performance za performance’em. Ku zaskoczeniu Zinosa, lokal zyskuje wielką popularność wśród mieszkańców Hamburga.
       W głównych rolach: Adam Bousdoukos, Lukas Gregorowicz, Miritz Bleibtrey

 


      
       Szukając Eryka
       dramat/komedia/sportowy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Belgia, 2009, 116 min.
       62. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2009: Nagroda Główna przyznawana przez Jury Ekumeniczne.
       Eryk Bishop to nieszczęśliwy czterdziestolatek, którego życie naznaczone jest śladami błędów z przeszłości. Pracuje jako listonosz, ale nie daje mu to ani życiowej, ani tym bardziej zawodowej satysfakcji. Popełnia fatalne w skutkach błędy w pracy, a w dodatku od jakiegoś czasu przechodzi poważny życiowy kryzys. Mieszka samotnie z dwoma nastoletnimi pasierbami, z którymi nie potrafi odnaleźć wspólnego języka. Sytuacja staje się z czasem krytyczna i wymaga solidarnej reakcji. Koledzy Eryka przychodzą z pomocą. Organizują kurs pokonywania stresu, w trakcie którego Eryk ma przejść gruntowną psychiczną przemianę. Jednak najbardziej skuteczny okazuje się idol Eryka - piłkarz Eryk Cantona, który nagle i niespodziewanie objawia mu się w pokoju. To on pełni tu rolę skutecznego psychoterapeuty, a także motywuje Eryka do podjęcia prób odbudowy dotychczasowego życia.
       W głównych rolach: Lucy-Jo Hudson, Gerard Kearns, Eric Cantona.
      
       Zasady plebiscytu: elblążanie głosują na film mailowo (kino@swiatowid.elblag.pl) do 19 grudnia. Spośród głosujących zostaną wylosowani ci, którzy otrzymają zaproszenia do kina.
      

Anna Kleina, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama