UWAGA!

Komornik, Symetria i Wesele

Elbląg, Kadr z filmu „Wesele”.
Kadr z filmu „Wesele”.

W piątek, 17 lutego w Multikinie rusza nowy cykl filmowy - Coca-Cola…rze, czyli Retrospektywny Zlot Eurokinomaniaków. Pierwszy maraton to kino polskie - na ekranie zobaczymy „Wesele” „Symetrię” i „Komornika”. Początek o godz. 21.

„Wesele”
     Bohaterem „Wesela” jest Wojnar, zamożny mieszkaniec małego miasteczka, który urządza córce wystawne wesele. Zgodnie z polską tradycją impreza przybiera charakter pokazowy. Kiedy zabawa rozkręca się na całego, panna młoda dostrzega wśród gości weselnych kamerzystę, swojego byłego chłopaka, którego nadal kocha.
     Scenariusz i reżyseria Wojciech Smarzowski. Obsada: Tamara Arciuch-Szyc, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa, Iwona Bielska, Maciej Stuhr. Polska 2004.
     
     „Symetria”
     Głównym bohaterem „Symetrii” jest chłopak, który w wyniku niefortunnej pomyłki trafia do więzienia. Stanowi to pretekst do pokazania więziennej egzystencji w przerażająco realistyczny sposób. Swoistym testem moralności staje się dla głównego bohatera jego stosunek do nowego więźnia - pedofila.
     
     „Komornik”
     Natomiast „Komornik” to rejestracja życia Lucka, młodego i ambitnego komornika z Wałbrzycha. Odniósł on życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Ale dla niego to za mało. Rzutki, błyskotliwy, pełen dowcipu, już w pierwszym kontakcie potrafi oczarować każdego rozmówcę. Jednak to tylko poza, pod nią kryje się przebiegłość i bezwzględność. Jego zawodowy sukces wynika z tego, że poznał w swoim życiu biedę i upokorzenie. Dziś obnaża je u innych.
     
     Retrospektywny Zlot Eurokinomaniaków to przegląd dobrych filmów europejskich z minionych lat, który odbywać się będzie raz w miesiącu w formie nocnych maratonów. Na każdym prezentowane będą trzy filmy z danego kraju. W kolejnych miesiącach zobaczymy produkcje z Czech, Włoch, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemiec i Skandynawii.
     Bilet na maraton kosztuje 15 zł. Każda osoba kupując bilet na RZE otrzyma kupon upoważniający do odbioru zestawu Coca-Cola...rzy. Dodatkowo podczas przerw w Popcornbarach będzie można wziąć udział w losowaniu nagród, koszulek Najaktywniejszego Coca-Cola…rza i Coca-Cola…rza Górala. Ponadto uczestnicy przeglądu mają szansę wygrania na ostatnim Zlocie Eurokinomaniaków (listopad) nagrody głównej, którą będzie rower Cola…rzówka oraz żółta koszulka Cola...rza Lidera.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama