UWAGA!

Monachium 1972

Elbląg, Monachium 1972

W Multikinie można zobaczyć najnowszy film Stevena Spielberga „Monachium”.

Olimpiada w Monachium w 1972 roku miała przejść do historii jako wydarzenie wyjątkowe. Jeszcze żadnej olimpiady nie przygotowano z takim rozmachem. Liczba uczestników była gigantyczna - w 195 konkurencjach wystartowało 7121 sportowców ze 121 krajów. Z okazji igrzysk zbudowano olbrzymi, supernowoczesny stadion na 80 000 miejsc, pływalnie, tor kolarski i wiele innych obiektów. Olimpiadę 1972 r. świat miał zapamiętać bardzo długo. I zapamiętał z bardzo tragicznych wydarzeń. Członkowie palestyńskiej organizacji terrorystycznej Czarny Wrzesień wdarli się do pomieszczeń zajmowanych przez ekipę Izraelczyków. Tragedia zakończyła się śmiercią 18 osób.
     Reżyseria Steven Spielberg. Scenariusz na podstawie powieści „Vengeance” George'a Jonasa Tony Kushner, Charles Randolph i Eric Roth. Obsada: Eric Bana, Daniel Craig, Geoffrey Rush, Ciaran Hinds. USA 2005.
     Przypominamy, że w Multikinie w styczniu trwa promocja cenowa biletów - od poniedziałku do piątku do godz. 17 bilety w cenie 12 zł, a w weekendy - 14 zł.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fajny Polski Fiat jest na zdjęciu i to z pierwszej serii produkcyjnej (kwadratowe światła)
  • oj chyba młody jesteś :) to żaden polski fiat, to jest włoski fiat 125, te produkowane w Poslce pseudo 125, były okrojoną wersją i ngdy nie miały kwadratowych przednich świateł, a co do filmu to polecam
Reklama