UWAGA!

Noc iluzji w Multikinie

 Elbląg, Kadr z filmu „Iluzjonista”.
Kadr z filmu „Iluzjonista”.

W piątek (28 września) o godz. 22 Multikino zaprasza na nocny maraton filmowy, podczas którego zobaczyć będzie można trzy filmy: „Iluzjonista”, „Labirynt Fauna” i „Nieustraszeni bracia Grimm”.

Iluzjonista
     Człowiek znikąd, Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu książę Leopold. Pewien, że iluzjonista jest jedynie sprawnym kuglarzem, książę zjawia się na jednym z przedstawień Eisenheima, by zdemaskować go w trakcie występu. Na scenę, do asystowania iluzjoniście, wysyła swą piękną narzeczoną Sophie. Od tego momentu nic już nie jest tym, czym się wydaje. Jak daleko może się posunąć mężczyzna, by odzyskać miłość kobiety? Czy talent magika wystarczy, by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?
     Scenariusz i reżyseria Neil Burger. Obsada: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell. USA 2006.
     
     Labirynt Fauna
     12-letnia Ofelia obdarzona jest niezwykłą wyobraźnią. Dziewczynka wraz z matką i ojczymem wyprowadza się do wiejskiego domu. Posiadłość położona jest w pobliżu starego zrujnowanego labiryntu. Szybko staje się on ulubionym miejscem pobytu dziewczynki, która, nie mogąc poradzić sobie z samotnością i brutalnością otaczającej rzeczywistości, wymyśla swój własny, wyimaginowany świat. Jest on pełny fantastycznych stworów i tajemniczych miejsc, do którego ucieka przy każdej możliwej okazji. Ową krainą włada niejaki Faun.
     Scenariusz i reżyseria Guillermo del Toro. Obsada: Doug Jones, Sergi Lopez, Ivana Baquero, Ariadna Gil. Meksyk, Hiszpania, USA 2006.
     
     Nieustraszeni bracia Grimm
     Dawno, dawno temu żyli sobie dwaj dziarscy i zupełnie różni bracia: cyniczny Wilhelm i marzycielski Jakub, znani powszechnie jako Bracia Grimm. Przemierzali oni kraj, gromadząc i rozpowszechniając baśnie, które po dziś dzień zachwycają ludzi w każdym wieku. W ich przepełnionych niebezpieczeństwami i tajemnicami opowieściach dobre magiczne siły toczą bój ze złem, a zwykli śmiertelnicy stawiają czoło odwiecznym zasadzkom, zgotowanym przez potwory, mistyczne bestie i złośliwe czarownice.
     Reżyseria Terry William, scenariusz: Tony Grisoni, Terry Gilliam, Ehren Kruger. Obsada: Matt Damon, Heath Ledger, Lena Headey, Jonathan Pryce, Monica Bellucci. USA 2005.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama