UWAGA!

Opowieść o chilijskich górnikach

Opowieść o chilijskich górnikach

Oparta na faktach historia 33 górników, którzy przetrwali pod ziemią rekordowy okres 69 dni po tąpnięciu w kopalni miedzi i złota San Jose w Chile. Film 33 będzie pretekstem do kolejnej opowieści o Chile. Zagości w repertuarze kina Światowid w ramach projektu Światowid - filmowe oblicza świata. Na projekcję zapraszamy w najbliższą środę (12 października) o godz. 18.

W 2010 roku w wyniku tąpnięcia w kopalni miedzi i złota w Chile, 33 górników zostało uwięzionych na głębokości 200 pięter pod ziemią. Ekipa ratunkowa pracowała niestrudzenie przez 69 dni, aby dotrzeć do ofiar katastrofy, a zrozpaczone rodziny wraz z całym światem czekały na pomyślny finał tego dramatu. "33" to oparta na faktach, porywająca opowieść o potędze wiary, wytrwałości i nadziei z Antonio Banderasem w roli głównej.
      
       cena biletu: 5 złotych
       czas trwania: 127 min
       reżyseria: Patricia Riggen
       scenariusz: Mikko Alanne, Jose Rivera, Michael John BellCraig Borten
       gatunek:  BiograficznyDramat
       produkcja: USA, Chile
      
       Światowid - filmowe oblicza świata
       Jedne bliższe, drugie dalsze, jedne poznane lepiej, inne prawie wcale –  filmowe spotkania z czterema krajami proponuje kino Światowid w ramach projektu Światowid - filmowe oblicza świata. Maj poświęcony był Czechom, w czerwcu przyglądaliśmy się Szwecji, październik przeznaczamy na zwiedzanie Chile, w listopadzie zapraszamy do Rosji. 
       - Projekt ma na celu upowszechnianie kultury filmowej i  adresowany jest zarówno do osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci – opowiada Aleksandra Bielska, autorka projektu. - W programie znajdą się wykłady, seanse, warsztaty. Przyglądamy się z bliska kulturze, zwyczajom i historii.
      
       W ramach spotkań z Chile na ekranie Światowida gościł już film "Perłowy guzik". Kolejne projekcje z Chile w każdą środę o godz.: 18 według następującego programu:
       19.10 - Od czwartku do niedzieli
       26.10 - Aurora + Niedźwiedzia opowieść 
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres:kino@swiatowid.elblag.pl
       Projekt Światowid - filmowe oblicza świata jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
      
Karolina Śluz, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)