UWAGA!

Oscarowy Maraton Filmowy

Elbląg, Kadr z filmu „Infiltracja”.
Kadr z filmu „Infiltracja”.

W piątek 30 marca o godz. 22 Multikino zaprasza miłośników dobrego kina na Nocny Maraton Filmowy, podczas którego zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone przez Amerykańską Akademię Filmową: „Infiltracja”, „Życie na podsłuchu” i „Królowa”.

Infiltracja
     Południowy Boston. Policja stanowa toczy walkę z przestępczością zorganizowaną. Głównym celem jest zakończenie rządów potężnego szefa mafii Franka Costello przez przeniknięcie do środka jego organizacji. Młody, początkujący tajny agent policji Billy Costigan, który wychował się w południowym Bostonie, otrzymuje zadanie przedostania się do szeregów mafii kierowanej przez Costello. Podczas gdy Billy stara się zdobyć zaufanie Costello, inny młody policjant, również wychowanek południowego Bostonu, Colin Sullivan, szybko wspina się po stopniach kariery w policji stanowej. Jako nowy członek specjalnej jednostki dochodzeniowej Colin dostaje się do doborowego grona kilku inspektorów, których zadaniem jest dobranie się Costello do skóry. Ale przełożeni Colina nie zdają sobie sprawy z tego, że Colin pracuje też dla Costello i dzięki niemu szef mafii zawsze zna z wyprzedzeniem wszystkie plany policji.
     Reżyseria Martin Scorsese, scenariusz William Monahan. Obsada: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson. USA 2006.
     
     Życie na podsłuchu
     Listopad 1984 rok, Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Wiesler otrzymuje rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, który podejrzewany jest o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności. Gdy Dreyman przebywa poza domem, w jego mieszkaniu umieszczone zostają urządzenia podsłuchowe. Pisarz organizuje przyjęcie urodzinowe, na które zaproszona jest Christa-Maria Sieland. Jak zanotuje Wiesler - podsłuchiwany po zakończonym przyjęciu „odbywa z nią stosunek płciowy”...
     Scenariusz i reżyseria Florian Henckel-Donnersmarck. Obsada: Martina Gedeck, Ulrich Muhe, Sebastian Koch. Niemcy 2006.
     
     Królowa
     Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II, którą tragiczna wieść zastaje w rezydencji na szkockiej prowincji, odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem w Londynie dla nowo wybranego premiera Tonyego Blaira nadchodzi moment próby. Tłumy składają hołd zmarłej księżnej i coraz głośniej domagają się reakcji dworu. Prasa zaczyna atakować rodzinę królewską. Królowa jednak milczy…
     Reżyseria Stephen Frears, scenariusz Peter Morgan. Obsada: Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell, Sylvia Syms. Francja - Wielka Brytania - Włochy 2006.
     
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama