UWAGA!

Powrót Szekspira

Elbląg, Powrót Szekspira

Po dłuższej przerwie na deski Teatru Dramatycznego w Elblągu powraca „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w reż. Mirosława Siedlera. Widzowie będą mogli obejrzeć ten spektakl 19 maja (sobota) o godz. 19.

Ta znakomita komedia omyłek przeniesie widza z jednej strony w świat magii i czarów - odrealniony, pełen elfów i dziwów, z drugiej zaś, w ludzki świat - dworu królewskiego oraz prostej rzemieślniczej braci. „Sen nocy letniej” to piękna opowieść o miłości, zaskakujące zwroty akcji, dynamiczne sceny plebejskie, świetna muzyka, interesująca scenografia. Wszystkie te atuty powinny zachęcić każdego, kto jeszcze nie widział elbląskiej inscenizacji. Spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez ukraińską publiczność, a także doceniony przez jury VI Narodowego Festiwalu „Tarnopolskie Wieczory Teatralne” we wrześniu 2005 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Widziałem już kilka ładnych inscenizacji "Snu" (nie tylko polskich) - elbląska nie jest może zrobiona z ogromnym rozmachem, ale może się podobać, a na pewno śmieszy tam, gdzie śmieszyć może. Szkoda, że nie korzysta z tłumaczenia Barańczaka (słynne "zapachy kwieci/spod pachy kmiecia"... :), ale widownia wychodzi zadowolona. Jedyny minus to nie zawsze słyszalny głos aktorów (sycząca maszyna do dymu i miejscami zbyt głośna muzyka). Spektakl godny polecenia dla wszystkich grup wiekowych, że tak powiem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Widz M.(2007-05-17)
Reklama