UWAGA!

Seniorze, nie siedź w domu - idź do kina

 Elbląg, materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Weź męża, żonę lub sąsiadkę. Idźcie w sobotę (29 września) do kina „Światowid”. Za bilet na film „W lepszym świecie” zapłacicie tylko 5 złotych. Początek o godz. 15.

„W lepszym świecie”
       Christian wraca do Danii po śmierci matki. Jest pełen buntu i nie lubi ludzi, którzy dają za wygraną. Jego ojciec przegrał, pozwalając umrzeć żonie. Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie w dramatycznych warunkach pracuje w szpitalu dla uchodźców. Ojciec Eliasa to mięczak - pozwolił się spoliczkować nieznajomemu mężczyźnie. Życie przytłacza, więc Christian myśli tylko o zemście. Elias, zbyt spokojny i wrażliwy, jeszcze nie ma na nią pomysłu. Kiedy chłopcy zasiądą razem w szkolnej ławie, losy obu rodzin splotą się nieodwracalnie, a dziecięca niewinność nabierze zupełnie nowego znaczenia. Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swojego miejsca szukają również dzieci...
       Siła tej opowieści polega na umiejętności wykreowania świata pozbawionego łatwych wyborów i prostych opozycji. Sfrustrowani, pozbawieni rozsądnej alternatywy Christian i Elias błądzą w życiu po omacku. Coraz wyraźniej poddają się instynktom. Bier buduje napięcie jak w najlepszym thrillerze - stopniowo przygotowuje odbiorcę na moment, gdy kumulujące się w młodych bohaterach negatywne emocje będą musiały eksplodować. (Piotr Czerkawski, Dziennik Gazeta Prawna)
      
       reżyseria: Susanne Bier
       scenariusz: Susanne Bier, Anders Thomas Jensen
       czas trwania: 1 godz. 59 min.
       gatunek: Dramat, Thriller
       premiera: 8 lipca 2011 (Polska) 26 sierpnia 2010 (świat)
       produkcja: Dania, Szwecja
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama