UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sputnik już za tydzień

 
Elbląg, Sputnik już za tydzień

Od 19 do 21 marca odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Kino Światowid organizuje repliki prawie od samego początku istnienia wydarzenia.

„Kino rosyjskie ma swoich zwolenników w Elblągu, a widzowie często pytają o „Sputnik…”. - Mamy nadzieję, że również tegoroczny repertuar, przypadnie elblążanom do gustu” – mówi Aleksandra Bielska, pracownik Kina Światowid.
       Pierwszym wybranym filmem jest „Serce Świata” w reżyserii Natalii Mieszczaninowej. Reżyserka po raz kolejny stworzyła obraz, który przekonuje niezwykłą wiarygodnością postaci i dialogów. Mieszczaninowa, wywodząca się z dokumentalistyki, doskonale wie, jak zachowują się, poruszają i rozmawiają prawdziwi ludzie. Doceniło to jury, które przyznało jej Grand Prix w Konkursie Filmów Fabularnych 12. Sputnika za „dyskretną, poruszającą opowieść o naszej samotności i pragnieniu akceptacji. Pozornie skromny film, opowiadający o ważnych sprawach”.
       Festiwal „Sputnik na Polską” wspiera bardzo często młodych reżyserów. Kolejny wybór padł na debiut filmowy „Głębokie rzeki” w reżyserii Władimira Bitokowa, do którego trafiła III nagroda festiwalu, a także nagroda za najlepszy debiut na Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi.
       „Kinotawr” tę samą nagrodę przyznał kolejnemu filmowi „Dwoje” Timofieja Żałnina. Te oszałamiająco piękne ujęcia, oddające wyższość przyrody nad małymi, ludzkimi problemami, a także akcja trzymająca w napięciu do ostatniej sceny sprawiają, że debiutancki projekt stał się dojrzałym, silnym głosem rosyjskich filmowców młodego pokolenia.
       Zapoznanie się z tą namiastką kina rosyjskiego będzie na pewno ciekawym doświadczeniem.
       Kino Światowid zaprasza:
       19.03
       18:00 „Serce Świata” reż. Natalia Mieszczaninowa, Rosja 2018, 120 min
       20.03
       18:00 „Głębokie rzeki” reż. Władimir Bitokow, Rosja 2018, 75 min
       21.03
       18:00 „Dwoje” reż. Timofiej Żałnin, Rosja 2018, 94 min
      
Joanna Meryk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama